Tomáš Sedláček rozhovor: Češi jsou řízci v knedlíku...
Play • 1 hr 45 min

U historicky prvního podcastu Stolu pro tři nám poskytl Tomáš Sedláček rozhovor o naštvaném Ježíšovi, neochotě vymýtit chudobu a penězích, které ve skutečnosti neexistují. :-)

 "Ty nejcennější věci v životě jsou schované tam, kam se nejmíň chcete dívat." - Tomáš Sedláček


VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=PwG6IBNHAxo

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNY NEWSLETTER (abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK": https://anchor.fm/vecerynaffuk

CHCETE SE STÁT PARTNERY PODCASTU? Napište nám: https://neurazitelny.cz/kontaktujte-nas/

POKUD SE VÁM PODCAST LÍBÍ, zvažte prosím krátkou recenzi na Apple Podcasts / iTunes.  Nezabere to ani minutu a pomůže nám to dostat ke Stolu i hodně odolné hosty. ;-)


V rozhovoru s Tomášem Sedláčkem se dozvíte například:

- Proč je jednodušší si představit konec světa než konec kapitalismu - 12:03

- Jak za dva roky vymýtit chudobu ve světě (a naštvat půlku Hollywoodu) - 36:03

- Jakou drastickou metodu léčby pokušení ke korupci by Tomáš aplikoval (především sám na sebe) - 1:07:53

- Ve kterém okamžiku teprve začíná být demokracie skutečně zajímavá (včetně názorné ukázky) - 1:25:06


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/

Twitter: https://twitter.com/Neurazitelny_cz


Že je Tomáš Sedláček ekonom asi nemá úplně cenu říkat. :-) Věděli jste ale například, že mezi jeho pozoruhodné záliby patří konspirační teorie a že ho stále častěji láká filozofie? Díky své knize "Ekonomie dobra a zla" se stalo Tomášovo jméno skloňovaným doslova po celém světě, a to nejen kvůli návrhu zaměnit slovo ekonomie pojmem "humanomie". Následovala řada dalších knih, článků na osobním blogu, desetitisíce fanoušků na souciálních sítích. V současnosti působí jako hlavní makroekonomický stratég ČSOB a dříve byl poradcem prezidenta Václava Havla.

Náš kanál YouTube Tomáš Sedláček poprvé obohatil v roce 2019 svou živelnou přednáškou "Udržování neudržitelnosti aneb (Ko)lapsy ekonomie a filozofie".

Nedávno jsme částečně pro vlastní pobavení zavedli Detektivní Index Hosta neboli DIH, který vyjadřuje, jak těžké je u daného hosta najít otázky, na které se ho ještě nikdo neptal. A musíme říct, že Tomáš má index hodně vysoký. :-) Těžko se tomu divit -- kromě nespočetných rozhovorů pro nejrůznější deníky a média natočil Tomáš Sedláček podcast například několikrát v Českém rozhlase, Česká Televize mu věnovala jeden díl pořadu GEN... O to větší byla naše radost, když se záměr podařil a po téměř roce nám o Stolu pro tři Tomáš Sedláček rozhovor poskytl. :-)

Věříme, že i díky tomuto rozhovoru dokážete aspoň trochu prokousnout svůj knedlík. :-) A že vám třeba aspoň maličko vyhmatávat situace, kdy chceme víc, než můžeme... 


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-) Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-) Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu