Stůl pro tři
Stůl pro tři
Apr 5, 2020
Miloslav Čedík rozhovor: Šikana bere dětem radost ze života...
Play • 45 min

Odborník na šikanu Miloslav Čedík nám u druhého podcastu Stolu pro tři poskytl rozhovor o mlčící většině, dětech obalených molitanem a pozoruhodných metodách (ne)výchovy. :-)

"Děti potřebují hranice..." - Miloslav Čedík


VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=eoK_QPYZkN4

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNÝ NEWSLETTER (abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK": https://anchor.fm/vecerynaffuk

CHCETE SE STÁT PARTNERY PODCASTU? Napište nám: https://neurazitelny.cz/kontaktujte-nas/

POKUD SE VÁM PODCAST LÍBÍ, zvažte prosím krátkou recenzi na Apple Podcasts / iTunes. Nezabere to ani minutu a pomůže nám to dostat ke Stolu i hodně odolné hosty. ;-)


V rozhovoru s Miloslavem Čedíkem se dozvíte například:

- Jak odhalit varovná znamení, že by dítě mohlo být obětí šikany, dokud je čas - 08:12

- Proč je pro učitele téměř nemožné šikanu řešit (a můžeme si za to sami) - 12:55

- Co nesmíme dopustit, pokud chceme mít naději zabránit kyberšikaně - 18:21

- Co by doporučil všem rodičům (a spousta z nich to opravdu nerada uslyší) - 40:34


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/

Twitter: https://twitter.com/Neurazitelny_cz


Termín šikana pochází z francouzštiny a původně označoval -- což leckoho možná překvapí -- zlomyslné byrokratické obtěžování, bazírování na textu předpisů a zahlcování nebohých jedinců přílivem zbytečných formulářů a razítek. Přestože i tato podoba šikany stále přetrvává, dnes tento pojem zahrnuje celou řadu nepříjemných jevů, jako jsou například školní šikana (vůči dětem i učitelům), šikana na pracovišti či obecně ve společnosti. Relativně novým "objevem" na tomto poli je šikana na internetu, která se spolu s dalšími formami zneužívání digitálních technologií označuje jako kyberšikana.

Miloslav Čedík je velmi živelným odborníkem nejen na problematiku šikany, ale působí obecně jako speciální pedagog, supervizor, psychoterapeut a etoped (schválně, jestli víte, co to znamená ;-)). Kromě jeho soukromé praxe a prevence šikany na základních školách se s ním můžete potkat například na Karlově Univerzitě, kde přednáší psychoterapii, nebo na Katedře kriminologie Policejní akademie ČR. Málokdo ovšem ví, že je Miloslav Čedík zároveň prezidentem Gastroterapeutické společnosti, jež razí myšlenku, že dobré jídlo a pití může být lékem na celou řadu (nejen) psychických potíží. :-) Věříme, že vám tento rozhovor pomůže najít optimální hranice, v mnoha oblastech. :-) A že díky němu zůstane to nejkrásnější období v životě lidském skutečně nejkrásnějším... 


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-) Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-) Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu