Josef Zámečník rozhovor: Když máš ruce v pacientovi, nemůžeš si nic googlit…
Play • 1 hr 51 min

U krásného 25. Stolu pro tři nám poskytl patolog Josef Zámečník rozhovor o vakcíně proti Alzheimerovi, blafujících pacientech a nádorech chytřejších než my… :-)

„Dneska zdravý pacient je pouze špatně vyšetřený…“ – Josef Zámečník


PODPOŘTE NÁŠ PODCAST A USLYŠÍTE I BONUS K ROZHOVORU:https://neurazitelny.cz/chci-pomoci/

VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=QbvQzuHlGFU

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNÝ NEWSLETTER (abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK": https://anchor.fm/vecerynaffuk


V rozhovoru s Josefem Zámečníkem rozkryjeme například:

- Co brání (i v roce 2022) léčení nejhorších známých chorob - 16:41

- Zda dokáže stres člověku přivodit nádorové onemocnění a kterak tomu zabránit - 40:18

- Jak nádorové buňky získávají superschopnosti, které jim ty zdravé mohou tak leda závidět - 58:27

- Kterého slova se zmocnili šarlatáni a pacienti i lékaři na to doplácejí - 1:12:43


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/


Kdyby mu někdo před 20 lety vykládal, že bude v roce 2022 prof. Josef Zámečník patolog (ba dokonce přednosta Ústavu patologie a molekulární patologie 2. LF UK a FN Motol), nejspíš by se byl dotyčnému vysmál. Přesto si v průběhu let postupně zvolil Josef Zámečník Motol za své působiště, stal se uznávaným neuropatologem a nakonec i přednostou Ústavu a proděkanem pro studium.

Dnes je Josef Zámečník patolog s čivavou, jak o sobě rád říká, má na kontě celou řadu vědeckých článků a je hlavním editorem nově zpracované Učebnice patologie. Od ledna 2022 mnoho uživatelů vyhledává v internetových vodách spojení Josef Zámečník Patolog ví všechno ve snaze nalézt záznam Josefovy úžasné přednášky Večerů na FF UK. :-)

Jelikož byla přednáška „Patolog ví všechno“ příjemná zřejmě pro všechny zúčastněné, přislíbil mi Josef Zámečník podcast u Stolu pro tři hned po jejím skončení. Vzhledem k Josefově nasazení, humoru a přehledu jsem se na rozhovor nesmírně těšil a měl jsem na co! Náhoda tomu navíc chtěla, že jsme si s Josefem těsně před spuštěním kamer potykali, což mělo zásadní vliv na následný vývoj podcastu. :-)

Na rozdíl od přednášky se nemusel Josef Zámečník patologie tolik zastávat a bránit ji proti pověrám s touto lékařskou disciplínou spjatým. Díky tomu jsme se mohli ponořit do pozoruhodného světa nemocí, chorob a jejich schopností. Velkou část rozhovoru jsme věnovali důležitému tématu nádorová onemocnění, poctivý prostor dostal i Josefův osobní příběh a názory.

Podcast jsme natočili po troše časoprostorových peripetií 12. dubna 2022 v Kavárně Hlína Kampusu Hybernská. O kameru, režii a zajímavé podněty se postaral Pavel Kolouch, se střihem si tentokrát užil svoje (ale zvládl to skvěle) Radovan Beneš.


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-) Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-)

Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu