Dana Drábová rozhovor: Moje noční můra zatím nemá řešení…
Play • 1 hr 13 min

U 24. Stolu pro tři nám poskytla jaderná fyzička Dana Drábová rozhovor o ožívajícím odkazu Černobylu, jaderných reaktorech do každé rodiny a mýtu čisté energie. :-)

„Ti co mlčí se podílejí na všech nepravostech tohoto světa…“ – Dana Drábová


PODPOŘTE NÁŠ PODCAST A USLYŠÍTE I BONUS K ROZHOVORU:https://neurazitelny.cz/chci-pomoci/

VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=E5PlkQIJFdQ

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNÝ NEWSLETTER (abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK": https://anchor.fm/vecerynaffuk


V rozhovoru s Danou Drábovou odhalíme například:

- Která součást jaderné elektrárny je pro nás přes všechna opatření nejnebezpečnější - 14:21

- Kdy se podle matematických propočtů můžeme "těšit" na další jadernou havárii - 23:49

- Jaké auto by si Dana dnes určitě nekoupila a proč - 41:02

- O čem si mylně myslela, že to nikdy, nikdy v životě nebude potřebovat - 1:01:11


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/


Letos tomu bude 23 let, co vede Dana Drábová Státní úřad pro jadernou bezpečnost coby předsedkyně, za kteroužto dobu musela čelit mnohým výzvám, které bychom v souvislosti s touto pozicí asi úplně nečekali (mluvíme o nich v rozhovoru, mimochodem ;-)). Působí také jako místostarostka města Pyšely. Obdržela hned dva čestné doktoráty a medaily Za zásluhy I. stupně.

Po ruské invazi na Ukrajinu a ostřelování jaderné elektrárny v Záporoží ovládla svým klidem a nadhledem Dana Drábová Twitter a obecně se stala hvězdou sociálních sítí. Několik uklidňujících rozhovorů v této souvislosti poskytla Dana Drábová DVTV a dalším médiím. Od března 2021 je na Neurazitelném YouTube kanálu spjata se jménem Dana Drábová přednáška „Jaderné havárie a jejich poselství“.

Ač mi Dana Drábová podcast přislíbila hned po odvysílání její přednášky v listopadu 2020, trvalo celý rok a půl, než jsme se u Stolu pro tři konečně sešli. V mezičase došlo k ruské invazi na Ukrajinu a ostřelování jaderné elektrárny v Záporoží, čímž se Daně Drábové podle jejích vlastních slov zhroutil dosavadní svět. V rozhovoru jsme se dotkli i této velmi netradiční situace, byť jsme se snažili tento dotyk zasadit do souvislostí a kontextu. :-)

V další části rozhovoru popsala Dana Drábová Černobyl jako událost, která se jednoznačně nejvíc podepsala na strachu z jaderné energie. Probrali jsme témata jako jaderná fúze, hrozba jménem blackout či Green Deal jako možná cesta ze závislosti Evropy na fosilních palivech. Jako své zvlášť bolavé místo uvedla Dana Drábová jodové tablety, ze kterých už si poněkud zoufá.

Podcast jsme tentokrát natočili dá se říci „na vlně dějin“ 17. března 2022 v Kavárně Hlína Kampusu Hybernská, kameru a režii měl opět Pavel Kolouch, o střih se zručně postaral Radovan Beneš.


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-) Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-)

Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu