Pavla Říhová rozhovor: Nikdo vám neřekne, že rád zabíjí, byl by za cvoka
Play • 1 hr 2 min

U šestého podcastu Stolu pro tři nám inspektorka a zooložka poskytla rozhovor o funících pytlácích, osvícených domorodcích a chilli papričkách. :-)

"Když něco nechcete vidět, tak to neuvidíte..." - Pavla Říhová


VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=Q1B3RvRcUjo

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNÝ NEWSLETTER (abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK": https://anchor.fm/vecerynaffuk

CHCETE SE STÁT PARTNERY PODCASTU? Napište nám: https://neurazitelny.cz/kontaktujte-nas/

POKUD SE VÁM PODCAST LÍBÍ, zvažte prosím krátkou recenzi na Apple Podcasts / iTunes. Nezabere to ani minutu a pomůže nám to dostat ke Stolu i hodně odolné hosty. ;-)


V rozhovoru s Pavlou Říhovou se dozvíte například:

- Jakou geniální zbraní pašeráci téměř vyhubili nosorožce a mohou ji kdykoli použít znovu - 12:05

- Velmi špatnou zprávu pro všechny muže, kteří mají alespoň jedno dítě - 27:53

- Která zvířata přijdou o život, když se s nimi vyfotíte - 31:41

- Jakou věc máme téměř všichni doma, ale v lese může způsobit i ohrožení života - 51:18


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/

Twitter: https://twitter.com/Neurazitelny_cz


Pavla Říhová se už dlouhých 26 let zabývá bojem proti nelegálnímu obchodu s ohroženými druhy zvířat, ale i rostlin. V současnosti vede oddělení CITES ČIŽP a jejími hlavními protivníky jsou pytláci, pašeráci a překupníci po celém světě. Je členkou mezinárodní skupiny Interpolu pro wildlife crime, soudní znalkyní v oboru ohrožených druhů a spoluzakladatelkou projektu Ukradená divočina.

Wildlife crime neboli nelegální obchod s ohroženými druhy je tak trochu popelkou mezi jinými trestnými činnostmi, které na sebe rozhodně strhávají více (minimálně mediální) pozornosti. Ve skutečnosti ale tento druh zločinu generuje obrovské zisky a na rozdíl od jiných forem kriminality proti němu není ani veden tak ostrý boj. Stejně tak nejde jen o ohrožená zvířata kdesi v Africe, vzpomeňme na českou kauzu, kdy byla odhalena v souvislosti s cirkusem Berousek tygří jatka.

Pavlu Říhovou budou někteří z našich posluchačů znát z přednášky "Wildlife Crime - po stopách kontrabandu", která se odehrála v rámci Večerů na FF UK v dubnu 2017. Byla to přednáška velmi pozoruhodná a navíc interaktivní, neboť Pavla s sebou přinesla celou paletu nejrůznějšího kontrabandu zabaveného pašerákům, ve které nechyběl ani nosorožčí roh či tygří kůže. Jelikož jsme tehdy nemohli na přání přednášející pořizovat videozáznam, domluvili jsme se s Pavlou na natočení rozhovoru u Stolu pro tři. A jsme moc rádi, že Pavla souhlasila! :-)

Věříme, že si díky tomuto rozhovoru uvědomíte nádhernou barvitost, rozmanitost a propojenost naší planety -- a že nám díky tomu ještě aspoň chvíli vydrží. :-)


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-)

Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-)

Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu