Radvan Bahbouh rozhovor: Usilovat o štěstí je nebezpečné, musíte na to jinak...
Play • 1 hr 49 min

U 21. Stolu pro tři nám poskytl psycholog a spisovatel Radvan Bahbouh rozhovor o lidech, kteří se nechtějí na nic těšit, o pozorném naslouchání rozinkám a kouzlu nadšeného amatérismu. :-)

„Nemůžeme prožívat štěstí, dokud jedeme v autopilotním režimu…“ – Radvan Bahbouh


PODPOŘTE NÁŠ PODCAST A STAŇTE SE NEURAZITELNÝMI VIPATRONY ZDE: https://neurazitelny.cz/chci-pomoci/

VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=4cUT7Vm6JX4

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNÝ NEWSLETTER (abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK": https://anchor.fm/vecerynaffuk


V rozhovoru s Radvanem Bahbouhem se dozvíte například:

- jak spolehlivě přijít o schopnost se v životě radovat (ověřeno) - 18:52

- proč je zcela zásadní se vždycky na něco těšit, i když je téměř jisté, že to nevyjde - 37:47

- kde najít svůj vnitřní kompas k hledání činností, které nás budou bavit a naplňovat - 58:34

- z jakého nečekaného důvodu bychom se měli stát amatérem i ve věcech, kterým se nikdy v životě nebudeme věnovat - 1:32:28


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/


V medailonku u Radvanovy neurazitelné přednášky jsme začali slovy, že je Radvan Bahbouh psycholog, a následoval dlouhý výčet jeho dalších dovedností a zásluh. Co tedy říci, abychom se neopakovali? :-) Třeba to, že před 25 lety založil Radvan Bahbouh QED Group, tým nadšenců v oblastech aplikovaná psychologie a behaviorální ekonomie. V jejím rámci poskytuje Radvan Bahbouh konzultace a koučink nejrůznějším klientům s nejrůznějšími potřebami, přičemž za svou kariéru nasbíral již přes 10.000 odkoučovaných hodin.

V červnu roku 2021 obohatil Radvan Bahbouh YouTube kanál neurazitelného projektu o přednášku „Pozitivní emoce a jak je pěstovat.“ Už předtím jste ale mohli v internetových vodách ulovit třeba jeho vystoupení v rámci TEDx Prague či nejrůznější přednášky (nejen) na Radvanovo oblíbené téma všímavost. V kuloárech milovníků knih je spjata se jménem Radvan Bahbouh Pohádka o ztracené krajině coby velmi poutavé pojednání o sebekoučování.

Povídání u Stolu pro tři navázalo nejen na přednášku „Pozitivní emoce a jak je pěstovat“, ale také na rozhovor o štěstí, který před časem poskytl Radvan Bahbouh DVTV. Téma „štěstí“ se totiž v Radvanově přednášce moc nevyskytovalo, ale zároveň jsme cítili, že by nemělo zůstat opomenuto. Přestože se někteří psychologové otázky „Co je štěstí“ poměrně děsí, Radvan se nenechal vyvést z míry a nejen že popsal štěstí tak, jak mu v současné době rozumíme, ale přidal i několik způsobů, jak tohoto stavu dosáhnout.

K tomu jsme navštívili i takové aktuální oblasti jako mindfulness, všímavost či self-efficacy neboli víru, že všechno, do čeho se člověk pustí, dobře dopadne. :-)


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-) Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-)

Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu