Jan Konvalinka rozhovor: Neočkovat děti je sobecké a nebezpečné
Play • 55 min

U devátého podcastu Stolu pro tři (tentokrát vlastně pro čtyři) nám poskytli biochemik Jan Konvalinka a infekcionista Ladislav Machala rozhovor o virových hrozbách, zázračných lécích v šuplících farmaceutických společností a... rýmičce! :-)

"Blábol je nebezpečný, blábol zabíjí..." - Jan Konvalinka


PODPOŘTE NÁŠ PODCAST A STAŇTE SE NEURAZITELNÝMI VIPATRONY ZDE: https://patreon.com/neurazitelny

VIDEO VERZE ROZHOVORU: https://www.youtube.com/watch?v=bEsevTFgewY

PDF VERZE ROZHOVORU, CITÁTY A NEURAZITELNÝ NEWSLETTER (abyste mohli hned u příštího Stolu pro tři pokládat své otázky :-)): https://neurazitelny.cz

POSLOUCHEJTE TAKÉ NÁŠ PŘEDNÁŠKOVÝ PODCAST "Večery na FF UK": https://anchor.fm/vecerynaffuk

POKUD SE VÁM PODCAST LÍBÍ, zvažte prosím krátkou recenzi na Apple Podcasts / iTunes. Nezabere to ani minutu a pomůže nám to dostat ke Stolu i hodně odolné hosty. ;-)


V rozhovoru s Janem Konvalinkou a Ladislavem Machalou se dozvíte například:

- Jak Google nepozorovaně (a nevědomky?) podporuje konspirační teorie a jejich šíření - 17:30

- Překvapivé důvody, proč někteří lidé nechtějí brát léky, i když bez nich zemřou - 21:50

- Překvapivý trik, kterým se můžeme každý den chránit před Alzheimerovou chorobou - 24:28

- Co je daleko děsivější noční můra než viry v rukou teroristů (a téměř nikdo o tom neví) - 49:02


Sledujte nás na sociálních sítích:

YouTube: https://www.youtube.com/Neurazitelnycz

Facebook: https://www.facebook.com/neurazitelny

Instagram: https://www.instagram.com/neurazitelny.cz/

Twitter: https://twitter.com/Neurazitelny_cz


Žijeme v zemi, ve které platí povinné očkování dětí, a přesto máme nižší úroveň proočkovanosti než třeba Německo, kde očkování miminek zákonem vynucené není. Tvrdíme, že vakcína proti chřipce chřipku naopak přivolává a ještě kvůli ní má potom horší průběh. Každou chvíli čteme o vakcíně na HIV (původce AIDS - syndrom získaného selhání imunity), ale skutek jaksi utek...

Opravdu farmaceutické firmy drží zázračné léky v šuplíku, aby mohly vydělávat na dlouhé léčbě pacientů méně účinnými prostředky? Jak se ale potom dívat na léčivo sofosbuvir, které slibuje kompletně vymýtit tak zákeřnou nemoc, jakou je virová hepatitida C? Máme se bát virů a bakterií v rukou teroristů, nebo něčeho úplně jiného, často přehlíženého? A budeme se jednoho krásného dne očkovat proti otravné rýmě?

O tom všem jsme si povídali s odborníky na slovo vzatými: s panem docentem Janem Konvalinkou, biochemikem, molekulárním biologem a odborníkem na lidské patogeny, jehož působištěm je Ústav organické chemie a biochemie. A s panem profesorem Ladislavem Machalou, infekcionistou a lékařem s více než čtyřicetiletou praxí, nejen v AIDS centru Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice na Bulovce.

Věříme, že se u rozhovoru nejen zamyslíte a pobavíte, ale také si třeba začnete víc čistit zuby. ;-)


Stůl pro tři je český podcast pro ty, kdo chtějí nahlédnout do hlav velikánům a dozvědět se, s čím tyto osobnosti ve svém životě zápasí, jak přemýšlejí, čemu věří a co jim pomáhá jít svou vlastní cestou. :-)

Položte našim hostům přesně ty otázky, na které byste rádi znali odpověď -- přihlaste se k odběru novinek na webu https://neurazitelny.cz! :-)

Naší snahou je obohatit podcasty v češtině o upřímné a nestříhané rozhovory s osobnostmi, které se nebojí nenosit masky a říkat věci na rovinu. V popisu jednotlivých epizod najdete odkaz na video rozhovor, pokud preferujete pohyblivé obrázky. ;-)

PS: Pevně věříme, že se Stůl pro tři rychle zařadí mezi nejlepší české podcasty! ;-)

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu