#24 Sila rodiny a sila okamihu s Gabrielou Teplickou
Play • 36 min

Mojim hosťom bola fotografka Gabriela Teplická. Gabika sa venuje najmä zachytávaniu obyčajne neobyčajných momentov dňa a života. Jej fotky sú zaujímavé. Myslí si to aj porota Slovak Press Photo, pretože v roku  2018  Gabi získala za svoju sériu fotografií KAŽDODENNÝ ŽIVOT 1.miesto.

Pýtala som sa jej aj: 

Gabika. Ty si nefotila vždy. Je tomu iba pár rokov. Čo si robila predtým a Čo ťa k foteniu viedlo?

Dá sa fotením na Slovensku uživiť? Veď každý má predsa smartphone...

Robila som s tebou už jeden rozhovor a tam si jednoznačne napísala, že v každom tvojom rozhodnutí ťa podporoval tvoj muž. Nie je to vždy pravidlo. Hlavne na Slovensku. Ako sa ti to podarilo? Daj návod...

Mňa fascinuje postoj tvojich detí. Sú akoby dospelé. Chcem sa teraz venovať tomu, že tvoj syn sa zbavil vlasov v rámci podpory onkologických pacientov. O čo išlo a ako tomu prišiel? Vôbec k tej myšlienke... To niekde čítal?

Teraz aktuálne chceš vydať knihu.. O čom bude?

Na svojich fotkách zachytávaš aj silné okamihy detstva. Tvoje fotky sú takpovediac surové. Nemyslím, že sú zle urobené. To ani náhodou. Ale surové v zmysle, že ich neprikrášľuješ a nesú silné posolstvo. Je to tvoja vlastná technika alebo škola Matúša Zajaca?

Ak veľmi ťa ovplyvnilo štúdium a spolupráca s Matúšom?

Kniha ktorú vydávaš má pekný predslov práve od Matúša. Kde a ako môžu poslucháči knihu podporiť? (www.teplicka.com)

Prečo sa ľudia chcú vidieť na fotkách v klamstve? Nie je príliš veľa retuše?

Ktoré fotenie si navždy zapamätáš a prečo?

Aké je tvoje životné motto?

Budem rada, ak Gabiku podporíte v jej úsií vydať knihu. Možnosti, ako sa to dá urobiť sme spomínali v podcaste a nájdete ich aj na www.teplicka.com

Martina Valachová

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu