#16 Slovenským dovolenkárom hrozí, že vouchere (nielen) v Chorvátsku prepadnú kvôli krachu firiem!
Play • 22 min

Snom Vlada Oravca bolo vybudovať úspešnú Slovenskú chaterovú spoločnosť. Postupne investoval do lodí, založil si vlastnú cestovnú agentúru LUXURY SAILING, ktorá komunikuje s klientami po celom svete a nakoniec si založil aj vysnívanú charterovu spoločnosť - pod rovnakym brandom, ktorá sa stará o prevádzku a údrzbu jeho lodí. 

Vlado sa zameriava hlavne na kvalitu poskytovaných služieb v oblasti zážitkovych dovoleniek na plne vybavenych lodiach, kde spadá zhruba medzi 1% Top lodí na Jadrane. Každá plavba je šitá individuálne na mieru požiadaviek každého klienta. 

Veľmi obľúbená je kombinácia zátoky, šnorchlovania, plávania, opaľovania sa, výborné jedlo v Konobach, kde sa dá dostať len loďou v kombinácii s ochutnávkou tých najlepších “vrhunskych” vín v ramci Strednej a Južnej Dalmácie. V ich flotile sú najluxusnejšie plachetnice a katamarány vo svojej dĺžkovej kategórii pod slovenskými vlajkami. 

V prípade, že sú jeho lode booknute, ponúka aj Ďalsie lode, ktoré vlastnia Slováci podnikajúci na Slovenskom mori 😊 

Vlado je teraz v Chorvátsku a snaží sa šíriť osvetu a kontaktovať slovenských politikov a média formou otvoreného listu, pretože situácia po korone môže zlikvidovať aj slovenských podnikateľov, ktorí podnikajú v zahraničí. Navyše, niektoré nariadenia nemajú logiku a celú situáciu zbytočne zhoršujú. S Vladom som sa rozprávala aj o tom, čo by mohlo pomôcť nielen jemu, ale aj klientom. 


Pýtala som sa ho aj:

Je už teraz počasie prajné pre dovolenkárov?

Ako to v Chorvátsku vyzerá?

Ako to vyzerá v prístavoch a marínach?

Na Slovensku zatial platí, že ľudia sa po návrate z Chorvátska musia podriadiť karanténe. No a keď si predstavím, že by som išla na dovolenku a potom by som musela ostať ďalšie 2 týždne v štátnej alebo v domácej karanténe, vychádza mi to ako nepriechodné. Ako to vnímate vy a vaši klienti?

Odhlasujú sa z už objednaných dovoleniek?

Ako to je v okolitých krajinách?

Myslím, že okrem Slovenska, kde sme na tom paradoxne najlepšie, ostatné krajiny povinnosť karantény po návšteve Chorvátska zrušili...

Čo sa musí stať, aby slovenskí predstavitelia krízového štábu a vlády vôbec rozoznali zrno od plevela? Aby videli a rozlišovali? Pretože ja osobne vidím väčšie riziko nákazy na bratislavskej hrádzi, než napríklad v Chorvátsku a ešte k tomu na lodi... Veľa sa rozpráva o voucheroch a ich predĺžení. Ako to postihuje váš segment a viete ľuďom vrátiť peniaze?

Ak sa vám podcast páči podeľte sa oň na sociálnych sieťach FB, INSTA, LINKEDIN...

Ďakujeme

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu