Finansal Özgürlüğe Ulaşma Yolları
16 min

Finansal Özgürlüğünü Nasıl Kazanırsın?  Ne gibi yollarla birikim elde edebilirsin? Nasıl birikimini kaldıraç olarak kullanabilirsin?  

Aslında tüm insanlar çalışarak bir şey satar. Kimisi zamanını, kimisi bir ürünü, kimisi ise bilgisini satar. Asıl ayrım da çalışmak ile çalıştırmak arasında başlar. Zengin olan, özgürlüğünü kazanan tüm insanlar birikimini de çalıştırarak pasif gelir elde etmiştir, elde etmeye devam eder. Bu gelir ile  bileşik getirinin gücünden de faydalanır.  

Yaptığınız iş kadar, o işten elde ettiğiniz geliri de çalıştırmayı bilmek önemlidir. Sizin belli bir zamanınız varken, birikiminiz duraksamadan 7/24 çalışır. Bu nedenle parayı çalıştırarak, ya da yeni gelir kapısı yaratarak nasıl özgür olunur, finansal cennete nasıl ulaşılır konusunda bu rehberi hazırladık, bu podcastte görüşlerimizi aktardık.  

Finansal Özgürleşme yollarını detaylı öğrenmek için Finansal Özgürlük'ün twitter adresinde bulunan medium sayfasından ulaşabilirsiniz.

girişimci muhabbeti
girişimci muhabbeti
Gümlet Media
# 2.7 Yeni mezunları iş dünyasına nasıl kazandırabiliriz? Bir sisterhood hikayesi Up School
Up School; yeni mezun veya teknoloji alanında çalışmak isteyen kadınları, sektöre kazandırmayı amaçlayan bir girişimdir.Teknik eğitimin yanı sıra mentörlük ile teknoloji sektörüne rol model kadınlar yetiştirmeyi amaçlıyor. Kurucusu Mina İlköz, Up School’un hikayesini anlatıyor. (00:00) Selam (01:12) Mina İlköz kimdir? (04:45) Kurumsal hayattan vazgeçmek (09:12) Up School’u kuruluş hikayesi (13:13) Gelir modeli (21:50) Yatırım ve finansman durumu (35:00) Up School metrikleri (49:48) Açık pozisyona uygun insanı bulamamak (01:03:00) Up School duyurusu (01:04:00) Hoşça kalın •Up School: https://bit.ly/3l9BWIq . •Mina İlköz Linkedin hesabı: https://bit.ly/3m7OFwL . •YGA: Young Guru Academy, 2000 yılında Türkiye’de kurulan, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. https://bit.ly/378J9nk . •MVP: (Minimum viable product) Minimum uygulanabilir ürün •RPA: (Robotic process automation) Robotik süreç otomasyonu •24 dakikadaki bahsedilen Rika Watanabe Yamada’nın deneyimleri: https://bit.ly/3m9JxrM . •UI Path: Robotik süreç otomasyonu için bir platform geliştiren küresel bir yazılım şirketidir https://bit.ly/3fB5rBN . Up School mezunları: https://bit.ly/33hjF6b . https://bit.ly/3nSyJyI . https://bit.ly/3nVSIN9 . 📧Up School ile iletişime geçmek için; https://www.upschool.io/iletisim . info@upschool.io . mina@upschool.io . Sıfırdan Globale Konferansı: https://bit.ly/3ljnr5T . 🌏 Ekşi sözlük ve diğer platformlardan yorumlarınızı bekliyoruz. Bize yazın; 📪 İletişim: naber@girisimcimuhabbeti.com
1 hr 6 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu