36 | O tamperoch, baristickom príslušenstve a príprave kávy v Alchimexu s Radkom Moutayrekom 1/2
Play • 24 min

Vítejte u 36. dílu podcastu Roast Different. Hostem tohoto dílu je Radek Moutayrek, barista, barman, majitel české firmy @heavytamper a dalo by se říct tak trochu i kávový vynálezce. Co vlastně přivedlo Radka před více než 20lety ke kávě a jakou roli zde sehrálo jeho studium strojařiny?

Radek nám v tomto podcastu odpověděl na otázky ohledně výroby tamperů, ale také na to, jak je podle něj práce s tamperem v každodenním životě baristy důležitá. Jak se ke kávě dostal a jaký je jeho vztah k barmanství?

Ve druhé části se s Ondřejem zaměřili také na to, co ho inspirovalo k vynálezu stroje na přípravu filtrované kávy – Alchimexu. Druhá část podcastu je odemčená pro naše předplatitele, chcete se jím také stát? Více informací o předplatném najdete na našem webu www.rdmag.co/predplatne/. Odemknete si tak mnoho informací z kávového světa a podpoříte naši tvorbu, my vám za tuto podporu velmi děkujeme.

Zajímá vás více informací o chystaném kávovém festivalu Two Coffee Champs, který se uskuteční 12.-13. 8. 2022? Chcete být u toho a vidět na vlastní oči prvního šampiona Comandante cupu a slovenského šampiona v přípravě Aeropressu? Více informací najdete již nyní na našich stránkách www.rdmag.co/twocoffeechamps/. Sledujte nás také na sociálních sítích, kde akci najdete jako @TwoCoffeeChamps.

V neposlední řadě děkujeme našemu sponzorovi, pražírně výběrové kávy Beansmith’s z Úhonic u Prahy. Její čerstvě praženou kávu a kávové příslušenství najdete na stránkách www.beansmiths.com, děkujeme!

--- Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/roastdifferent/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu