32 | O práci pre pražiareň vs. nadnárodného importéra a vplyve spracovania zrna s Annou Markovou 1/2
Play • 31 min

32. epizoda podcastu Roast Different je tu a hned ze startu přichází s jednou novinkou. Touto epizodou vás provede náš nový moderátor, Ondřej Sejk, nová posila našeho týmu. Se svým hostem, Aničkou Markovou, se zaměřil na její cestu kávovým světem. Společně porovnali práci pro lokální pražírnu vs. velkého importéra zeleného zrna a pobavili se i o vlivu zpracování zrna na výslednou kvalitu kávy.

Anna Marková, člověk s velkým záběrem ve světě kávy. Od práce v kavárně se postupně přes soutěže vypracovala až k možnému porotcování. Jak sama říká, její slabostí je vzdělání, a tak hledá odpovědi ve světě kávy. V současnou chvíli pracuje pro importéra Sucafina Specialty @sucafinaspecialty_europe a rozjela také iniciativu #movethebean. Tedy podporu z kavárenského světa pro válkou zasaženou Ukrajinu.

Řeč se stočila i k uplynulému Baristovi roku 2022. Ty nejnovější články, včetně rozhovoru s novým kralujícím baristou najdete na našem kávovém magazínu www.rdmag.co.

Děkujeme našemu sponzorovi této části, úhonické pražírně Beansmith’s jejíž čerstvě upraženou kávu najdete na stránkách www.beansmiths.com. A děkujeme také vám, našim posluchačům za poslechnutí této části. Vaše dojmy s námi můžete sdílet na sociálních sítích, kde nás najdete jako @rdmag.co.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/adamcik/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu