21 | O obchode a vzťahu s farmármi a importe zelenej kávy s Chicas Industry
Play • 1 hr 24 min

Dnešní podcast je speciální. Pozvání přijaly zakladatelky a majitelky české firmy @chicas_industry, které se zaměřují na import zelené kávy hlavně z Kolumbie.

Karolína a Terezka původně nezačínaly společně, jejich cesty se spojily až v Kolumbii. Od té doby děvčata navazují nové kontakty a vztahy s farmáři a rozhodují o nákupu zeleného zrna. Součástí jejich práce je zajistit jeho zpracování a následnou dopravu do evropských zemi.

Také se doslechnete více o cestě kávy z farem až k pražírnám, cestování po farmách, určení ceny kávy, základních zpracováních, cuppingovém skórovaní a různých certifikacích. Nakonec si řekneme, kolik kávových třešní je třeba na 1kg pražené kávy.

Podcast je nabitý mnoha informacemi a reálnými zkušenostmi, které majitelky nasbíraly během svých cest po farmách.

Děkujeme vám za vyslechnutí nebo zhlédnutí tohoto dílu a za každé sdílení či komentář na sociálních sítích, kde nás najdete pod jménem @roast_different.

Samozřejmě chceme poděkovat i našim sponzorům, kterými je e-shop www.gourmetkava.cz s čerstvou kávou a kávovým příslušenstvím, dále pražírnám výběrové kávy Beansmith's Coffee Roastery z Úhonic u Prahy, kterou najdete na www.beansmiths.cz. Také pražírně Kafe Francin z Prahy, o které můžete zjistit více na www.francin.cz.

Gourmetkava.cz má pro naše posluchače stále 8% slevu na celý nákup při zadání kódu ROAST8.

--- Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/roastdifferent/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu