Naturalnie z WWF
Naturalnie z WWF
Jan 1, 2021
To był rok…2020!
Play • 34 min

To  był rok…2020! W wyniku pandemii wirusa COVID 19, najbardziej mobilny  gatunek  świata – Homo Sapiens, został… uziemiony. Pandemia pokazała, że  człowiek, mimo rosnącego dobrobytu, zdobyczy cywilizacyjnych,  zaawansowanych technologii, nie jest odporny na zagrożenia płynące ze  świata przyrody. Wirus zwrócił uwagę świata na związek pomiędzy  chorobami odzwierzęcymi przenoszonymi ze zwierząt na ludzi, a rynkami  handlu dziką przyrodą. Pokazał też, że dalsza rabunkowa eksploatacja  środowiska zagraża nam samym.

„Ta  sama działalność człowieka, która powoduje zmianę klimatu i utratę  różnorodności  biologicznej, zwiększa również ryzyko wystąpienia kolejnych pandemii.  Niszczymy przyrodę i zwiększamy kontakt między dzikimi zwierzętami,  zwierzętami hodowlanymi, patogenami i ludźmi”, czytamy w rapocie IPBES  (link https://ipbes.net/pandemics ).

A zatem czy pandemia nas czegoś nauczyła? Czy przewartościowała nasze  spojrzenie na świat? Czy jesteśmy gotowi zmienić świat tak by nie  dopuścić do kolejnych epidemii czy wystarczy nam, że wrócimy do … tego  co było?

Dzisiaj  gościem „Naturalnie  z WWF” jest Mirosław Proppé, prezes Fundacji. Katarzyna Karpa-Świderek  pyta go o osobistą i nieosobistą ocenę ostatnich 12-stu miesięcy. O to  jaki co był rok dla organizacji, jej sukcesy i porażki oraz o to  czego oczekuje od kolejnych.

Zapraszamy

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/wwf-polska/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu