Naturalnie z WWF
Naturalnie z WWF
Jun 21, 2021
Etyka w podróży: jak podróżować mądrze i z szacunkiem
Play • 45 min

Zbliżają się  wakacje i niedługo ruszymy na długo wyczekiwane urlopy. Nigdy wcześniej  podróżowanie nie było tak łatwe, a przemysł turystyczny nie rozwijał  się w tak zawrotnym tempie. Oznacza to, że turyści mają prawdziwą siłę i realny wpływ na zmianę świata. Podczas podróży pozostawiamy po sobie pamiątkę - na przyrodzie, na zabytkach, na lokalnych społecznościach, ale też na gospodarce odwiedzanego państwa. Musimy zadbać,  aby nasz przyjazd pozostawiał jak najwięcej pozytywnego śladu, a nie  tylko ślad węglowy. Jak to zrobić? W tym odcinku podcastu Naturalnie z  WWF zastanawiamy się, czy jest jakiś sposób na to, żeby być turystą  ekologicznym?

Zaprosiliśmy do  rozmowy Agnieszkę Lewandowską. Kiedyś właścicielka biura  podróży, dziś współautorka kanału o podróżowaniu z dziećmi „Zwiedzaj  cały świat” ( https://zwiedzajcalyswiat.pl/) odpowie  na m.in. takie pytania jak:

Jak podróżować w zgodzie z etyką?

Czy taka etyczna turystyka musi być droższa? A jeśli tak to czy nadal nas, Polaków, na nią stać?

A  także opowie o swoich sposobach na ekologiczne podróżowanie oraz o  najgorszych „atrakcjach”, które bezwzględnie powinniście omijać.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/wwf-polska/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu