Naturalnie z WWF
Naturalnie z WWF
May 9, 2022
Simona Kossak - z miłości do zwierząt
Play • 44 min

Czy  dzikie  zwierzęta to jedynie część populacji, którą powinni „zarządzać” ludzie,  zabijając te które uznają za nadmiarowe? A może osobne jednostki, które  tak jak ludzie, mają prawo do … szczęścia? Dzisiejszą bohaterką  Naturalnie z WWF,  jest Simona Kossak, biolożka, bezwarunkowa obrończyni przyrody, która nie miałaby wątpliwości jak odpowiedzieć na powyższe pytanie...

Simona  szła  własną drogą. Została profesorką biologii i zaszyła się w Puszczy  Białowieskiej, mimo, że pochodziła z krakowskiej, artystycznej rodziny.  Była przecież córką Jerzego Kossaka, wnuczką Wojciecha i prawnuczką  Juliusza – trzech malarzy batalistów, a jej ciotkami  były poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i pisarka Magdalena  Samozwaniec, a stryjeczną babką Zofia Kossak-Szczucka, autorka powieści  historycznych.

O tym co można  zyskać, a co stracić gdy się idzie pod prąd, opowiadają nam Natalia Koryncka-Gruz, reżyserka filmu „Simona i dr Przemysław Nawrocki, biolog, współtwórca min. Biebrzańskiego Biebrzańskiego PN, od lat walczący o dziką w WWF Polska.

WWF Polska jest patronem filmu "Simona"​,  który będzie miał swoją premierę podczas tegorocznej edycji festiwalu Millenium  Docs Against Gravity (Konkurs Polski). Muzyka, którą usłyszycie w podcaście to ścieżka dźwiękowa do filmu "Simona".

Zapraszamy do słuchania i zapraszamy do kin.

--- Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/wwf-polska/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu