2.1 Gökhan Kutluer ile Türkiye'den Gitmek | İtalya ve Almanya hikayesi
42 min

Çok farklı ve ilham verici bir göç hikayesi ile ikinci sezona başlıyoruz. "Türkiye'den Gitmek: İtalya'ya Uzanan Bir Göç Hikayesi" ve "Bulut Fabrikası" kitaplarının yazarı, dijital pazarlama ve performans bisikletleri konusunda uzmanlaşmış bir isim olan ve bazılarınızın da Instagram veya Twitter'dan aşina olabileceği Gökhan Kutluer konuğumuz. 

Gökhan'ın 2016'da yurtdışına taşınmaya karar verip 90 gün kalma süresi olan turistik vize ile İtalya'ya taşınıp sonu orada iş bulma ile biten, ama aslında bu kadar basit olmayan ve arka planında arada Karadağ'a gidip orada 2 ay bir hostelde çalışmaya dahi uzanan, farklı hikayesini konuşuyoruz. Bu bölümde taşınmaya nasıl karar verdiğini, iş bulma sürecini ve İtalya ile Almanya'yı biraz konuşuyoruz. Pazar günü yükleyeceğim ikinci kısımda ise göçmen olmayı ve yurtdışında yaşamayı konuşacağız.

Bu arada Bi Gidene Soralım'a destek vermek isterseniz Patreon'daki sayfama, https://www.patreon.com/bigidenesoralim adresinden bakabilirsiniz. 

Takip ettiğiniz ve dinlediğiniz için teşekkürler!

girişimci muhabbeti
girişimci muhabbeti
Gümlet Media
# 2.7 Yeni mezunları iş dünyasına nasıl kazandırabiliriz? Bir sisterhood hikayesi Up School
Up School; yeni mezun veya teknoloji alanında çalışmak isteyen kadınları, sektöre kazandırmayı amaçlayan bir girişimdir.Teknik eğitimin yanı sıra mentörlük ile teknoloji sektörüne rol model kadınlar yetiştirmeyi amaçlıyor. Kurucusu Mina İlköz, Up School’un hikayesini anlatıyor. (00:00) Selam (01:12) Mina İlköz kimdir? (04:45) Kurumsal hayattan vazgeçmek (09:12) Up School’u kuruluş hikayesi (13:13) Gelir modeli (21:50) Yatırım ve finansman durumu (35:00) Up School metrikleri (49:48) Açık pozisyona uygun insanı bulamamak (01:03:00) Upschool duyurusu (01:04:00) Hoşça kalın •Upschool: https://bit.ly/3l9BWIq . •Mina İlköz Linkedin hesabı: https://bit.ly/3m7OFwL . •YGA: Young Guru Academy, 2000 yılında Türkiye’de kurulan, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. https://bit.ly/378J9nk . •MVP: (Minimum viable product) Minimum uygulanabilir ürün •RPA: (Robotic process automation) Robotik süreç otomasyonu •24 dakikadaki bahsedilen Rika Watanabe Yamada’nın deneyimleri: https://bit.ly/3m9JxrM . •UI Path: Robotik süreç otomasyonu için bir platform geliştiren küresel bir yazılım şirketidir https://bit.ly/3fB5rBN . Up School mezunları: https://bit.ly/33hjF6b . https://bit.ly/3nSyJyI . https://bit.ly/3nVSIN9 . 📧Up School ile iletişime geçmek için; https://www.upschool.io/iletisim . info@upschool.io . mina@upschool.io . Sıfırdan Globale Konferansı: https://bit.ly/3ljnr5T . 🌏 Ekşi sözlük ve diğer platformlardan yorumlarınızı bekliyoruz. Bize yazın; 📪 İletişim: naber@girisimcimuhabbeti.com
1 hr 6 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu