Lokacje
Lokacje
May 12, 2019
Tomasz Hartman z Food Think Tank
Play • 38 min

Gościem audycji społecznej Lokacje był Tomek Hartman z Food Think Tank - kulinarnego kolektywu mieszającego ze sobą w jednym garze smaki, zapachy i sztukę. Nominalnie jeszcze szef kuchni, ale bardzo nieortodoksyjny oraz intensywnie poszukujący nowych wyzwań.

Kolejne pomysły i kreatywne przepisy wychodzą z Nadodrza - bo pod adresem Łokietka 6 mieści się Pracownia Food Think Tank. Można tam popracować, napić się kawy i posłuchać sucharów mistrza Hartmana. Od niedawna Tomek pod szyldem "Ostrzę Ostrze" zajmuje się także konserwacją noży i robieniem świec sojowych. A to tylko kilka z jego wielu projektów. 


Co jest bardzo ważne - Tomek jest fanatykiem śląskiej kuchni i w każdym momencie jest gotowy do tego, aby stanąć w obronie śląskiej kluski. Naturalnie: bez dziurki, Konsekwentnie także uważa, że nie ma czegoś takiego jak kuchnia regionalna - jest tylko kuchnia, robiona przez ludzi z danego terenu. 


W rozmowie ze mną podzielił się refleksjami na temat roli szefa kuchni, stylach niezdrowego jedzenia i opowiedział o rzemiośle artystycznym jakim jest praca przy jedzeniu. 

Food Think Tank  https://foodthinktank.pl/ 

Pracownia Food Think Tank  https://www.facebook.com/pracowniafoodthinktank/ 

Ostrzę Ostrze  https://www.facebook.com/ostrzeostrze/ 

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu