Lokacje
Lokacje
Apr 18, 2019
Anna Bieliz z Mikrograntów Strefy Kultury Wrocław
Play • 30 min

Mikrogranty to akcja, która jest najbliżej mego społecznego serca - bo jest też najbliżej mieszkańców Wrocławia.  

Jest to program wsparcia działań sąsiedzkich, swego rodzaju konkurs w którym można zdobyć 5 tys. złotych na akcje wspierające lokalną społeczność.   Nabór do kolejnej, plenerowej edycji rusza 1 maja, wypełnienie wniosku jest bardzo proste i bardzo polecam taką formę sąsiedzkiego zaangażowania. Dla początkujących aktywistów dostępna jest ścieżka osób fizycznych i grup nieformalnych, którą obsługuje Strefa Kultury Wrocław.  

Więcej o programie dowiecie się na przykład od Anny Bieliz, która jest gościem tego odcinka podkastu. Ania jest osobą znaną aktywistom z niemal każdego zakątka Wrocławia, bo oprócz pracy w Strefie Kultury Wrocław, przy Mikrograntach, spotyka się z nimi na wszystkich poziomach działania w mieście. Od organizowania festiwali designu, współpracy z Wrocławską Fundacją Filmową (m.in. MIASTOmovie) do swoich projektów (m.in. gra miejska "Laba w mieście Breslau").   Studiowała socjologię, historii sztuki i kulturoznawstwo, a teraz wykorzystuje swoją wiedzę na temat projektowania komunikacji w opowiadaniu sąsiedzkich historii.    jako opiekunka projektów Mikrograntowych.

Na co dzień pomaga osobom, które chcą zrobić coś w mieście. Do czego Was także zachęcam, do sprawdzenia edycji plenerowej i do zgłaszania swoich pomysłów. 

fot. Jerzy Wypych

Więcej o Mikrograntach:  https://strefakultury.pl/programy/mikrogranty/o-programie/ 

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu