Święte emocje II
Play • 8 min

Nasze życie nie należy do nas, a jednak Bóg przekazał je w nasze ręce. Pozwól, że powtórzę raz jeszcze: nasze życie nie należy do nas, a jednak Bóg przekazał je w nasze ręce. To jedna z tych świętych sprzeczności, która sprawia, że wpatrujemy się w oblicze Boga z absolutnym zadziwieniem.

To prawda – jesteś Bożym dziełem. Zostałeś stworzony w Chrystusie Jezusie dla jednego tylko celu: dla dobrych uczynków, które Bóg zaplanował specjalnie dla ciebie przed początkiem czasu. Jest Bożym celem, abyś żył tak, jak On zaplanował i przygotował dla twojej korzyści. Jednak wybór wciąż należy do ciebie. Możesz albo przeżyć życie po swojemu, albo na sposób Boży.

Chociaż należysz do Boga, bo On stworzył cię i zaplanował dla ciebie niesamowite życie, to jednak On złożył wybór tego cudownego życia w twoich rękach.

Jednym z najbardziej praktycznych przypadków, w których wybieramy Boga lub siebie, są nasze emocjonalne preferencje i nawyki. Spróbuj zrezygnować ze swojego prawa do jęczenia, narzekania, dąsania się, a następnie z całego serca przyjmij Boży plan dla swojego życia. Ten plan znajduje się w owocu Ducha. Zostałeś stworzony do dobrych uczynków, a nie do uczynków ciała lub swoich emocjonalnych reakcji.

Dobre uczynki, które Chrystus dla ciebie zaplanował, zanim jeszcze się urodziłeś, są czymś o wiele większym niż czytanie pobożnej książki lub słuchanie muzyki uwielbienia. Dobre uczynki, które Bóg przygotował z myślą o tobie, są tak chwalebne, że oświadczył wszystkim, iż jesteś Jego własnym arcydziełem. Bóg już od początku czasu planował dokonać czegoś tak niezwykłego poprzez twoje życie, aby nawet aniołowie stanęli w zdumieniu i marzyli, by dokonać tego, do czego ty zostałeś stworzony!

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu