FinCast
FinCast
Apr 6, 2023
Kdo působí na poradenském trhu, jaké jsou rozdíly mezi honorovaným a provizním poradenstvím a jak se případně bránit „šmejdům“
Play • 1 hr 5 min

Vypracovat opravdu kvalitní, nezávislý a objektivní finanční plán trvá hodiny i dny. Finančníci z Písku se rozhodli jít tou náročnější cestou a sklízí ovoce. Placené finanční poradenství zatím nemá příliš silné základy a proto je snaha skupiny Finančníků obdivuhodná. Jak na tuto myšlenku přišli a jak jsou regulováni se dozvíte v dalším díle FinCastu s Josefem Soumarem a Tomášem Posekaným.

Profesionální finanční poradenství ale není jediné téma. Podrobně s finančníky probereme také starobní důchody, jejich valorizaci a dopad na státní finance, stabilitu bankovního sektoru v USA a utažení opasků ze strany Americké centrální banky FED. V neposlední řadě se podíváme také na evropské finanční instituce a jejich sílu. Po pádu Credit Suisse se v dalším díle FinCastu budeme věnovat také ohrožení českých bank, potažmo jejich zahraničních matek v době otřesů na finančních trzích.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu