Svojí cestou
Svojí cestou
Feb 23, 2023
#57 Vít Aora: 100 hodin meditace v 10 dnech ticha – jak mi Vipassana retreat změnil život
Play • 39 min

Poznámky k rozhovoru na webu: https://aoravit.cz/blog/100-hodin-meditace-v-10-dnech/

---

Co se o sobě dozvíme, když strávíme 10 dní v tichu? Jak náš život změní 100 hodin meditace v 10 dnech?

Dnešní díl je speciální, protože si v něm povídáme jen spolu s Luci.

Nahrávali jsme ho už před více než rokem pro naše podporovatele na portálu Patreon, kterému se už ale nevěnujeme, a tak jsme tento rozhovor chtěli publikovat veřejně, ať může inspirovat více lidí.

Přestože už tedy tento rozhovor oslavil roční výročí, je stále velmi aktuální. 10denní Vipassana meditační retreaty totiž nadále probíhají po celém světě. I vy se jich můžete zúčastnit! :)

No a o co jde?

To uslyšíte v rozhovoru. Ve zkratce jde o velmi (velmi!) intenzivní meditační ústraní, kde se 10 dní nemluví a každý den více než 10 hodin medituje. Byla to jedna z mých nejnáročnějších životních zkušeností, která mi změnila pohled na svět.

O této zkušenosti jsem také sepsal celý podrobný článek: 100 hodin meditace v 10 nejtěžších dnech mého života. O čem je Vipassana?

V rozhovoru si povídáme dopodrobna o tom:

  • co je to Vipassana
  • jaký byl můj prožitek na tomto retreatu
  • co mi to přineslo do života
  • a jestli byste do toho měli jít i vy.

Přejeme vám inspirativní poslech!

P.S. Pokud byste se chtěli do světa meditace ponořit spíše více pozvolna, tak si můžete pořídit moji knihu Detox hlavy, kde popisuji, jak s meditací hezky prakticky začít.

Ke knize navíc nově zdarma dostanete i 2 audionahrávky základních vedených meditací, takže se do toho budete moct pustit třeba už hned dnes.

---

Chcete být každý týden o krok (nebo několik kroků) dál? Připojte se ke komunitě více než 2000+ odběratelů populárních newsletterů „Týdenní Výcuc“ a „Čistá mysl“. Získejte tak každý týden praktické tipy pro váš seberozvoj. Vždy stručně, inspirativně a k věci. https://aoravit.cz/newsletter

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu