Coolturalna Wesoła 163 - Polskie dzieci Maharadży
Play • 25 min

Trzeci odcinek podcastu "Coolturalna Wesoła 163" nawiązuje do historii polskich dzieci maharadży Jama Saheba Digvijaysinhji. Jeden ze świadków tej historii - Wiesław Stypuła mieszka w Wesołej i podzielił się z licealistami swoją opowieścią.

"Pan Wiesław Stypuła - osoba z nietuzinkową historią do opowiedzenia, który zgodził się odpowiedzieć na najbardziej frapujące nas pytania. Wyznaczony czas upłynął szybko i pozostawił u mnie poczucie nienasycenia. Uważam, że opowieść pana Stypuły jest przejmująca i dająca do myślenia." 

Idąc tropem tej historii dotarliśmy do Indii blisko nas, do nowej restauracji indyjskiej w Wesołej. 

"Niestety nie udało nam się spotkać z Panem Wiesławem Stypułą w restauracji. Mimo to, porozmawialiśmy z pracownikami tego miejsca o kuchni i wystroju wnętrza, a także nieco o ich historii. Indyjskiego klimatu restauracji dodawały rodzime kolorowe obrazy na ścianach i tamtejsza regionalna muzyka rozbrzmiewająca poprzez głośniki. Uwagę zwracał również charakterystyczny zapach gotowania, głównie indyjskich przypraw. Szczególnie jestem usatysfakcjonowany z faktu, iż udało nam się nieco skosztować dań przygotowanych przez kucharzy. Muszę przyznać, że bardzo mi smakowały. Myślę, że jeszcze odwiedzę to miejsce."

„Coolturalna Wesoła 163” jest realizowana przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wesołej m.st. Warszawy w partnerstwie z  163 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie oraz Torbą reportera i podcastera. W projekcie młodzież licealna realizuje profesjonalne podcasty dotyczące kultury i historii dzielnicy Warszawa Wesoła.

Projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu