16. O transformácii spoločnosti a výzvach budúcnosti | Martin Dubéci z Tabačky – Michal Truban Podcast
Play • 1 hr 31 min

Toto sme v podcaste veru ešte nemali – knihy anarchistického antropológa, debaty o alternatívnom hedonizme, luxusnom automatizovanom komunizme a východnej hudobnej scéne. Ak ste z Košíc, Martina Dubéciho určite poznáte. Je to generálny manažér Tabačky a môj bývalý kolega z Progresívneho Slovenska. Martin je jeden z mála, ktorý sa presťahoval nie z východu do Bratislavy, ale opačným smerom.

Začali sme zľahka témou športu. Martin sa dal na behanie a schudol 20 kíl. V rozhovore prezradil, prečo nezačal so športom skôr a ako sa mu podarilo vybudovať si pevný zvyk.

Kariérna a životná cesta zaviedla Martina z politiky do kultúry, a tak sme nemohli obísť tému hudby. Ja mám síce iný hudobný vkus, ale Martin tak pútavo popisoval východniarsku hudobnú scénu, že si spomenuté kapely okamžite pridávam do playlistu.

Práca v Tabačka Kulturfabrik v Košiciach ale nie je len o organizácii koncertov. Trochu sme podebatovali o roli kultúrnych centier v živote menších miest na Slovensku, ale aj o ich prínose pre biznis. Myslím si, že táto časť bude obzvlášť zaujímavá pre podnikateľov, ktorí už majú finančný kapitál a teraz hľadajú spôsoby, ako získať sociálny kapitál.

A keby som bol vedel, že futuristická debatka sa tak vydarí, hneď by som začal témou budúcnosti sveta, výzvami, ktorým čelí ľudstvo a tým, aké transformácie čakajú našu spoločnosť. Na konci podcastu nájdete aj veľmi zaujímavé tituly kníh na tieto témy, ktoré odporúča Martin Dubéci. Užívajte.

---------------------------------------------------------------------------

Podcast si môžete vypočuť na YouTube:

https://www.youtube.com/c/MisoTruban/

---------------------------------------------------------------------------

● Najlepšie z podcastu na Instagrame ●

https://www.instagram.com/truban.podcast/

● Truban.sk ●

https://bit.ly/3r1vYQJ

● Instagram ●

https://www.instagram.com/truban/

●Facebook ●

https://www.facebook.com/miso.truban

● LinkedIn ●

https://sk.linkedin.com/in/truban

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu