083: Liisa Past – Eesti küberturvalisuse poliitika juht ning kommunikatsiooniekspert, kes on oma tegevuses keskendunud nii inimõiguste kui demokraatia kaitsele
Play • 1 hr 29 min

Tartus kasvanud Liisa ütleb enda kohta, et ta on pühendunud inimõiguste ja demokraatia kaitsele, olenemata nende väljendusvormist. Nii on ta töötanud ajakirjanikuna ja kommunikatsioonistrateegina, panustades muu hulgas arengukoostöö, riigikaitse, inimõiguste valdkonnas. Näiteks on ta aastaid õpetanud kriitilist mõtlemist ja argumentatsiooni ning panustanud kooseluseaduse lobistamisesse.

Ta pani aluse Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse valdkonna analüüsivõimekusele ja olnud ametis NATO küberkaitsekeskuse juhtkonnas. Lisaks on Liisa vastutanud veerandi e-riigi küberturvalisuse eest valdkonna infoturbejuhina siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses (SMIT) ja töötanud infoturbeosakonna juhina. Ta on oma tegevuses keskendunud inimõiguste ja Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroos.

Liisa töötab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis riikliku küberpoliitika juhina. See tähendab, et tema tiim teenib eesmärki, et meie kõigi ühine digitaalne eluviis ka turvaline oleks.

Liisa on elanud Inglismaale, USA-s ja Norra. Aasta enne koroonat veetis ta Arizona osariigi ülikooli McCaini instituudis keskendudes valimiste ning demokraatia selgroo info- ja küberturbe küsimustele.

Selles saates räägime

  • Põnevast lapsepõlvest Tartus ja tugevast vanaema eeskujust
  • Keskkooli kandideerimisest Inglismaal ja keskkooli lõpetamisest nii seal kui Eestis
  • Mitmekordsest Ameerikast tagasi tulemisest ning tähelepanekutest Eesti kohta
  • Ajakirjandusest ja kommunikatsioonist küber- ja digitemaatikasse suundumisest
  • Erinevate valdkondade enesekaitseinstinktidest
  • Turvaliste valimiste korraldamisest Eestis ja mujal

Liitu uudiskirjaga www.globaalsedeestlased.org, et uus saade jõuaks iga nädal sinu postkasti!

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu