096: Kristina Siimar – finantsvaldkonna muutuste juht, kes ehitab rahvusvahelisi organisatsioone ning kultuuri nende sees
Play • 1 hr 24 min

Kristina Siimar on pikaajalise Baltimaade ning Rootsi pangakogemusega juht, kes alustas oma karjääri Hansapangas 1994. aastal, mis kasvas väikesest start-up’ist Baltikumi suurimaks finantsettevõtteks ja -organisatsiooniks - see teekond kestis Kristina jaoks 23 aastat ning selle aja jooksul pidas ta mitmeid ameteid ning täitnud erinevaid tippjuhi rolle. Muu hulgas on ta olnud Hansa/Swedbanki Baltikumi finantsjuht ning töötanud seitse aastat Rootsis, mille jooksul oli tal Swedbanki grupis kolm olulist rolli: grupi transformatsiooni juht, tehnoloogiadivisjoni finantsjuht ning äriteabe üksuse juht, mille käigus tegeles grupiüleselt tulemusjuhtimise meetodite, tööriistade ja andmesüsteemide juurutamisega.

Aastatel 2017-2021 töötas Kristina Luminor panga juhatuse liikme ning tootearenduse juhina ning 2022. aasta oli tema jaoks mitme uue rolli alguspunktiks, kus temast sai Taavet Hinrikuse ning Sten Tamkivi ühise investeerimisettevõtte Taavet+Sten COO, okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu, Merko Ehituse ja Kapiteli nõukogude liige.

Kristina on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ärijuhtimises ning täiendatud end INSEAD-i ja MIT Sloani juhtimiskoolides.

Selles saates räägime

  • Lapsepõlvest Tallinnas ja Lõuna-Eesti kuplite vahel
  • Keskkooliaegsest plaanist minna õppima arstiks
  • Ülikooliõpingutest 90ndate Tallinnas
  • Karjäärist Hansapangas ja Hansapanga eduloost
  • Edasiliikumisest Swedbankis ja Swedbankist Luminori
  • Pealtnäha uus algus ettevõttes Taavet+Sten

Liitu uudiskirjaga www.globaalsedeestlased.org, et uus saade jõuaks iga nädal sinu postkasti!

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu