Job Stories: Różnorodność w miejscu pracy – jak przyciągnąć do firmy osoby z niepełnosprawnościami?
Play • 45 min

39 proc. osób z niepełnosprawnościami wciąż uważa, że rynek pracy nie zmienił się w ostatnich 5 latach. Tak wynika z badania „Pracodawca na TAK”, przygotowanego przez Fundację TAKpełnosprawni. Wielu pracodawców boi się zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, nie wiedząc, jak ustalić zakres obowiązków, ścieżkę kariery czy wynagrodzenie.

To właśnie stereotypy stoją na drodze osób z niepełnosprawnościami do wielu miejsc pracy. Jak to zmienić? Jak powinna wyglądać odpowiednia rekrutacja? Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami? Zastanowimy się także, dlaczego warto budować różnorodne zespoły.

Gośćmi są: Maria Wlaźlak – dyrektorka Biura Etyki i Relacji w Santander Bank Polska, Sylwia Błach – pisarka horroru i książek dla dzieci, zawodowo programistka i Agata Robińska – prezeska fundacji TAKpełnosprawni, która promuje kompleksowe podejście do zatrudniania i włączania osób z niepełnosprawnościami w polskich firmach.

Na audycję zaprasza Marta Pszczółkowska – dyrektorka Biura Marki Pracodawcy, Kultury Organizacyjnej i Pozyskiwania Talentów.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu