Çin'deki Türkler Anlatıyor-13
Play • 25 min

“Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz: Çin’deki Türkler” programında konuşan Hainan Eagles (Hainan Kartalları) yamaç paraşütü pilotu Ulaş Nacar, “İki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. Yılı şerefine, Çin Seddi üstünden dostluk uçuşu yapmayı hedefliyorum” dedi.

Kerem Köfteoğlu’nun Youtube ve Yön Radyo’da sunduğu “Çin’deki Türkler: Doğudaki Tanıtım Elçilerimiz” programına katılan turistik ada eyaleti Hainan’ın Sanya kentinde 2019’dan beri çalışan Ulaş Nacar, yaptığı işi şöyle özetledi: “Burası Çin’in tropik adası ve yerli turistler buraya ağırlıklı olarak vergisiz alışveriş yapmak için geliyor. Biz de Hainan Eagles (Hainan Kartalları) olarak, ‘towing’ ya da paramotor olarak bilinen turistik hizmeti veriyoruz. Yamaç paraşütündeki aynı ekipmanları kullanıyoruz tek farkı yamaçtan değil, yerden, sahilden kalkıp 400-500 metre yükselerek misafirlerimize yarım saatlik uçuş ve manzarayı seyretme imkânı sunuyoruz.”

Yıllardır Çin’de gerçekleştirmek istediği bir hayali olduğunu belirten Nacar, bu konuda şu bilgileri veriyor: “Bir tarafında Türk, öbür yanında Çin bayrağı olan yamaç paraşütüyle, Çin Seddi üstünden süzülerek uçuş yapmayı düşünüp duruyordum. Bu hayalimi, hazır buraya gelmişken ve iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 50’nci yılı şerefini dostluk uçuşu şeklinde gerçekleştirmeyi hedefliyorum. Söz konusu uçuşun izinleri için hem Çinli hem de Türk yetkililerle görüşme halindeyim. Uçuş onayının çıkması halinde bu hayalimi gerçekleştireceğim. Projem için turizm bakanımızla görüşüp, çok önemli bir amacı olan bu uçuş için destek isteyeceğim.”

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/cindeki-turkler/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu