TUÇİAD Başkanı Kemal Koçak Anlatıyor
Play • 18 min

Türk Çin Kültür Derneği bünyesinde, Kerem Köfteoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Çin İş Kulubü”ne konuk olan TUÇİAD Başkanı Kemal Koçak “BAİB-Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği- iş birliğiyle, Akdeniz bölgesinin kirazını Şanghay’da pazarlama fırsatı yakaladık” dedi.

Çin İş Kulubü’ne konuk olan TUÇİAD (Türkiye-Çin İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği) Başkanı Kemal Koçak, “Antalya Valiliği ve BAKA ile de ortak çalışmalar yaptık” dedikten sonra şöyle devam etti: “Çin’in 100 milyon nüfuslu Shandong eyaletiyle ‘kardeş şehir’, Shandong Ticaret Odası’yla da iş birliği protokolü imzaladık. Ayrıca Antalya Bilim Üniversitesi ve Çin Hebei Üniversitesi’ni de ‘kardeş üniversiteler’ yaptık.”

TUÇİAD’ın kurulduğu 2002 yılından bu yana aralarında ATSO, Hong Kong İş Geliştirme Kurumu gibi birçok kurumla çeşitli toplantılar yaptıklarını hatırlatan Koçak şunları söyledi: Temelde ‘kazan-kazan’ ilkesine dayalı bir dış ticareti amaçlıyoruz. Türkiye, Avrupa Asya’ya ve Afrika’ya çok yakın adeta dünyanın tam orasında bulunuyor. Tarihi İpek Yolu, yeni adıyla Kuşak ve yol gibi ülkemizin coğrafi, politik, lojistik vb. avantajlarını biliyoruz. Çinli dostlarımız da bunların farkında. Bu yüzden iki taraf da ‘Çin üretim üssü, Türkiye ise dünyaya dağıtım üssü olsun. Birlikte üretip birlikte satalım’ anlayışı ile projeler geliştiriyor.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/cindeki-turkler/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu