Profesia v praxi
Profesia v praxi
Feb 22, 2022
48. Firmy nezaujíma iba to, čo viete, ale aj koho poznáte - Renáta Mačaiová
Play • 31 min

Chcete, aby o vás mali firmy záujem? Podľa špecialistky trhu práce Renáty Mačaiovej riešia uchádzači len polovicu z toho, na čom sa dá popracovať. Sú to najmä tvrdé a mäkké zručnosti. Snaha o úspešnú kariéru by však podľa nej mala byť nevyhnutne sprevádzaná nadväzovaním dobrých vzťahov s ľuďmi, ktorých máme po ruke pri dôležitých situáciách.

Renáta nám porozprávala o tom, ako sa dá na vzťahoch výrazne zapracovať aj počas pandémie. Upozorňuje, že networking sa vyvíja s dobou. Už to dávno preto nie je iba o spoznávaní ľudí na akciách a vymieňaní si kontaktov či vizitiek. Dokonca priznáva, že ona sama takýto typ nadväzovania vzťahov nevyhľadáva.

Odborníčka tvrdí, že ľudia, ktorí majú problém so začínaním konverzácií na spoločenských podujatiach, sa k tomu nemusia nútiť. Majú na výber aj iné možnosti. Napríklad vyhľadávanie združení či odborných skupín na internete. Sama však upozorňuje, že ľudia by pri networkingu nemali zanedbávať ani vytváranie kontaktov interne vo firme či vo svojom súkromí. Ak chcete vedieť prečo a ako na to, tento diel je pre vás ako stvorený.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu