Profesia v praxi
Profesia v praxi
Dec 21, 2021
41. Ako sa robí pouličná hudba profesionálne? – Radovan Hanko
Play • 37 min

Čomu sa najviac teší muzikant, ktorý prichádza na ulicu a začne hrať pre ľudí? Radovan Hanko nám porozprával, ako ho niekedy zarazí, keď mu človek hodí zbytočné medené centy. Vysvetľuje, že on na verejnosť neprichádza žobrať, ale snaží sa rozveseliť ľudí. Od okoloidúcich nepýta hotovosť, omnoho viac ho teší, keď vidí, že jeho vystúpenie zaujalo a prinieslo radosť.

Hudobník nám porozprával o pravidlách pouličného vystupovania, ktoré sa označuje slovom busking. V komunite umelcov platí, že človek by si nemal jedno miesto obsadiť na celý deň, mal by zvoliť hlasitosť, ktorá sa hodí do daného prostredia a tiež aktívne neprosiť o finančnú podporu.

Radovan si vyskúšal hrať na ulici v Kanade, jeho najnovšie skúsenosti sú ale aj z menších slovenských miest. Ako na tento druh umenia reagujú ľudia? Hudobník nám porozprával ako sa cíti, keď mu okoloidúci začnú kaziť vystúpenie falošným spevom a vyzdvihol svoje najkrajšie zážitky. Čo by sa zišlo vedieť ľuďom, ktorí rozmýšľajú, že to skúsia tiež? Všetko sa dozviete v našej špeciálnej predvianočnej časti.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu