Profesia v praxi
Profesia v praxi
Sep 21, 2021
28. Firmy majú veľa možností pre ŤZP ľudí a ani o tom nevedia – Anka Podlesná
Play • 49 min

Prečo by malo zdravotné znevýhodnenie automaticky predstavovať problém s hľadaním si práce? Takúto otázku si položila Anka Podlesná ešte pred niekoľkými rokmi. CSR manažérka Profesie považuje túto problematiku za svoju srdcovú záležitosť a vďaka projektu Výpomoc so srdcom sa snaží vybudovať čo najviac úspešných príbehov spojenia zamestnávateľov s ľuďmi so znevýhodnením. 

V rozhovore sa dozvieš, ako si Anka predstavuje fungujúce zamestnávanie ŤZP ľudí na Slovensku, ale aj to, čo tomu aktuálne bráni. Naša odborníčka vysvetľuje, že sa stretáva s tým, ako verejnosť považuje ponúknutie pracovného miesta takýmto ľuďom za istý druh charity. Ankina filozofia je však iná. „Nejde o charitu, ide o podanie príležitosti a následne dobre odvedenú prácu a veľký prínos,“ vysvetľuje.

Rozhovor so CSR manažérkou Profesie sme nahrávali v auguste pred jej odletom na ročnú odbornú stáž do USA. Anka získala Fullbrightovo štipendium na štúdium na Michigan State University, kde sa dnes venuje získavaniu nových poznatkov v téme začleňovania ľudí so špecifickými potrebami na trh práce.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu