TechToloka Podcast
TechToloka Podcast
Oct 21, 2021
TechTolokaTalks #27. Особиста продуктивність та ментальне здоров'я з Марком Лівіним
Play • 1 hr 5 min

Маємо для вас нового гостя #TechTolokaTalks.
Це Марк Лівін. Він письменник, журналіст, видавець The Village Україна.   

Простими словами з ним говоритимемо про таке:
💡Що таке ментальне здоров'я?
💡Як воно впливає на особисту продуктивність?
💡Чому ментальне здоров'я важливе для розвитку бізнесу, а значить і для країни в цілому?

З інтерв'ю:

​​Як підтримувати емоційне здоров'я: поради від Марка Лівіна 💥

1. Звузити межі контролю. Не намагатися контролювати те, що від вас не залежить

"Що більше я намагаюся контролювати, то тривожнішим я себе почуваю. Біологічно тривога переживається як стрес. Тоді рівень кортизолу дуже сильно зростає в організмі. І що більше кортизолу у крові, то ближче людина до панічної атаки, виснаження, нервового зриву. Тому, коли я їду на роботу і потрапляю у кілометровий затор, я попереджаю, що спізнюся на зустріч, вмикаю музику чи подкаст і просто чілю", – говорить Марк.

2. Чесність перед собою

"Згідно із дослідженнями, людина в середньому бреше від 0,5 до 1,5 раза на день. Є речі, про які справді варто збрехати, щоб не вбивати інших людей подробицями, які їм не варто знати. Я це називаю дипломатією. Але у принципових питаннях варто бути чесним. Це стосунки з близькими, життєві пріоритети, моральні та етичні питання. Коли ти у принципових питаннях чесний, то твоя психіка не перевантажується так сильно і не потрапляє в категорію "хибного Я". Коли намагаєшся бути іншою людиною, хоча відчуваєш себе максимально відчужено від цього. Це провокує сильну екзистенційну самотність, бо ніхто не знає, який ти насправді", – каже Марк.

3. Спорт

4. Їжа

5. Сон

6. Секс/близькість

"Це про стосунки, в яких ти відчуваєш, що тебе розуміють, бачать, чують, дають тобі увагу, підтримку. Коли ти можеш сказати, що тобі погано, попросити про допомогу. Це і про фізичну близькість. До прикладу, коли ми обіймаємося, ми стимулюємо виділення окситоцину", – додає Марк.

--- Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/techtoloka/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu