Makej vole!
Makej vole!
Oct 19, 2021
Makej vole! – Podcast #20 – Tomáš Štverák
Play • 1 hr 52 min

Tom Štverák – od házené až na UTMB

Mým hostem ve dvacáté epizodě podcastu MAKEJ VOLE! je jeden z našich nejlepších ultra běžců Tomáš Štverák. Tohodle týpka ze Zubří, který je mimochodem původně házenkář, jsem poprvé zaregistroval někdy v roce 2014, kdy jsem ho potkal na prezentaci Pražské stovky. Malej bloňdáček, do kterýho byste vůbec neřekli, že dá sto kiláků. A ono nejen, že to dá, ale dokáže i vyhrát :) Od té doby jsem se s Tomem potkal na mnoha závodech a musím říct, že to je velkej sympaťák, kterýmu to prostě přeju.

Co Tom dokázal? Tak v prvé řadě je potřeba říct, že je to nejlepší Čechoslovák na legendárním ultra trailu UTMB (trasa 100 mil). Letos zde dokázal zaběhnout fantastické 31. místo, čímž překonal do teď nejlepší československý výsledek Tomáše Kačmarčika, který v roce 2017 doběhl na skvělém 45. místě.

Hodně kuriozní je, že Tom Štverák alias Bizonek jen dva týdny po UTMB dokázal zvítězit na další stomílovce 100 miles of Istria. A to chtěl původně prodat svou registraci, protože si myslel, že to tak brzo po UTMB nedoběhne :)

Mimo to Tom na podzim 2020 jako pátý člověk na světě dokázal zdolat dvojnásobný Everesting, což znamená, že na Radhošť nastoupal bez přestávky dvakrát 8848 výškových metrů, tedy výšku dvou Mt. Everestů. To vše v rámci charitativní akce.

Toť jen krátká ukázka ultra šíleností, které Tom podniká. Více podrobností o závodění, tréninku, běžecké stravě a dalších zajímavostí se dozvíte v podcastu.

Takže vám přeju příjemný poslech a nebojte se, mi napsat, jak se vám to líbilo.

Chcete se na něco zeptat?

Doufám, že se vám bude tenhle speciální podcast líbit a pokud byste se chtěli na něco zeptat, tak mi klidně napište na Facebook, Instagram, Youtube nebo do mailu.

A taky budu moc rád, když můj podcast nasdílíte.

Chcete podpořit podcast makej vole a projekt Trailrun.cz?

Všechny moje aktivity, které s vámi sdílím mě stojí spoustu času a peněz. Proč to říkám?

Jedna věc je zábava a druhá věc je ten čas a náklady na techniku, cestování a postprodukci. Když se to sečte, tak to je fakt ranec. A mě by hodně pomohlo, kdybyste mi na tyhle blbiny pár drobných přispěli.

Pro tyhle účely jsem si zřídil profil na platformě Patreon, kde mi můžete prostřednictvím pravidelné měsíční platby přispívat 5 €.

Vše najdete na www.patreon.com/trailruncz.

Pro vás drobný, pro mě větší motivace. Děkuju :)

Všechny díly podcastu MAKEJ VOLE! (vč. odkazů na Spotify, Apple Podcast, Google Podcast atd.) najdete zde:

https://www.trailrun.cz/cs/m-273-podcast-makej-vole

Podcast MAKEJ VOLE! funguje za podpory reklamních partnerů, kterým tímto děkuji.

Runsport.cz – Trailová a horská prodejna s eshopem, která vás vybaví pro běh a pohyb v kopcích a horách. Více na www.runsport.cz.

Sportovní sluchátka AfterShokz, které využívají technologii Bone conduction. Můžete si tak vychutnat poslech hudby nebo podcastu a zároveň plně vnímáte okolní zvuky.

Sluchátka AfterShokz koupíte na https://www.runsport.cz/cs/m-277-aftershokz.

Díky a makej vole. Ahoj!

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu