Muzykalności
Muzykalności
Nov 7, 2019
14: Zmiana perkusisty kompletnie zmienia kierunek, w którym podąża zespół - NCG- perkusja - Cezary Konrad
1 hr 14 min
W tym odcinku podcastu Muzykalności posłuchasz rozmowy z Cezarym Konradem, który był uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top miesięcznika Jazz Forum, nieprzerwanie przez 25 lat😲😲.
Na dokładkę w 2014 roku razem z zespołem Włodka Pawlika otrzymał nagrodę Grammy.
Z odcinka dowiesz się między innymi: jaka jest recepta by zostać perkusistą... i muzykiem w ogóle, czy “klasyczna” edukacja muzyczna może przeszkadzać w graniu muzyki rozrywkowej, ile i jakie zestawy perkusyjne warto mieć w swoim “arsenale”.

Pełny odcinek wraz z transkrypcją i notatkami znajdziesz na:
https://www.muzykalnosci.pl/14

Linki do stron i osób wymienionych w tym odcinku:
- Fanpage Czarka na Facebooku https://www.facebook.com/Cezary-Konrad-1495985870645643/
- UMFC www.chopin.edu.pl
- Grażyna Łobaszewska https://pl.wikipedia.org/wiki/Grażyna_Łobaszewska
- Igor Falecki https://www.facebook.com/IgorFaleckiofficial
- Morris Goldenberg https://en.wikipedia.org/wiki/Morris_Goldenberg
- Jerzy Maksymiuk http://jerzymaksymiuk.pl
- Neville Mariner https://en.wikipedia.org/wiki/Neville_Marriner
- Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach www.am.katowice.pl
- Alan Holsworth https://pl.wikipedia.org/wiki/Allan_Holdsworth
- Krzysztof Cugowski https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Cugowski
- Vinnie Colaiuta https://www.vinniecolaiuta.com
- Tower Of Power https://towerofpower.com
- Quincy Jones https://www.quincyjones.com
- Robert Kubiszyn http://www.robertkubiszyn.com
- Tomek Kałwak https://www.facebook.com/kalwak
- Jacek Królik http://www.jacekkrolik.com
- Sting - Bring On the night https://pl.wikipedia.org/wiki/Bring_on_the_Night
- Budka Suflera http://www.budkasuflera.pl
- Denis Chambers https://www.dennischambers.com
- Grzegorz Grzyb https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Grzyb_(muzyk)
- Tymon Tymański https://pl.wikipedia.org/wiki/Tymon_Tymański
- Leszek Możdżer https://mozdzer.com/pl/
- Miłość https://pl.wikipedia.org/wiki/Miłość_(zespół_muzyczny)
- Zbigniew Namysłowski https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Namysłowski
- Marek Raduli https://marekraduli.com
- The Beatles - Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band https://pl.wikipedia.org/wiki/Sgt._Pepper’s_Lonely_Hearts_Club_Band
- Whiplash https://pl.wikipedia.org/wiki/Whiplash_(film)
- Janusz Skowron https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Skowron_(muzyk)
- Zbigniew Wegehaupt https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Wegehaupt
- Jaco Pastorius http://jacopastorius.com
- James Galway http://www.jamesgalway.com
- Jack DeJohnette http://www.jackdejohnette.com
- Dave Weckl http://daveweckl.com
- Gergo Borlai https://www.facebook.com/gergoborlai
- Jimmy Haslip http://jimmyhaslipbass.com
- Scott Kinsey https://www.scottkinseymusic.com
- Robert Luty https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Luty
- Michał Dąbrówka http://michaldabrowka.com
- Michał Miśkiewicz https://pl.wikipedia.org/wiki/Michał_Miśkiewicz_(muzyk)
- Virgil Donati https://virgildonati.com


Instrumenty i firmy z którymi współpracuje Czarek, które zostały wymienione w rozmowie:
- Gretsch Catalina http://www.gretschdrums.com/drums/catalina-club
- DW Collectors http://www.dwdrums.com/drums/collectors/
- PDP http://www.pacificdrums.com
- GEWA https://pl.gewamusic.com
- Sabian https://sabian.com
- Music Info https://www.musicinfo.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Pisz na info@muzykalnosci.pl

#polskipodcast #podcastmuzyczny #muzykalnosci #muzykalności #podcastomuzyce
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu