Satır Arası
Satır Arası
Mar 22, 2019
#25 Semerkant - Amin Maalouf
Play • 1 hr 53 min
Zamanın bu kadar hızlı akıyor olması sizi de memnun ediyor mu?

Satır Arası olarak, 25. oturumumuzda modern edebiyatın en bilinir yazarlarından olan Amin Maalouf'un Semerkant isimli kitabını okuyup yorumladık. Oturuma Çağrı, Dilşat, Eren ve Erhan katıldı; moderatörlüğü ise kitabı öneren kişi olan, aynı zamanda ta ilk oturumumuza katılıp sonrasında ortadan kaybolan ve bu kez aramıza katılan Erhan yaptı. Buradan hareket ederek, bir süredir mecburen es geçmek durumunda kaldığımız blog yazılarına tekrardan dönmek kararı aldık, zira bildiğiniz gibi çok uzun zamandır bu kadar kalabalık olarak karşınıza çıkamıyorduk. Dile kolay, dört kişiydik! Bizce çok keyifli ve esprili bir oturum oldu, umarız beğenirsiniz. :)

Yıl başından bu yana bazı köklü değişiklikler yaptığımızı biliyorsunuz. Hayat gailesi içinde kaybolmaktan son anda kurtararak devam etme kararı aldığımız Satır Arası oluşumu, deneysel bazı çalışmalarımız sonucunda bir kalıba oturdu diyebiliriz. Bir seneyi aşkın zamandır sürdürdüğümüz yayın hayatımızdaki kritik noktalardan biri de, ayda iki kitap okumak yerine ayda bir kitap okumak ve bir film değerlendirmek fikrini kabullenmemiz oldu. İlk kez bir filmi konuştuğumuz bir önceki oturumumuz hakkında sizlerden fevkalade geri dönüşler aldık ve haliyle bu bizi yeni film oturumları çekmeye istekli kılıyor.

Bildiğiniz gibi, yaptığımız işten herhangi bir kazanç elde etmiyor/beklemiyoruz. Dolayısıyla tam da bu noktada samimiyetimize inanmanız bizim için oldukça mühim. Güzel topraklarımızda olmayan usulleri deneyerek incitmeden fikir ve sanat konuşmayı, bunu yaparken sizleri de aramıza katmayı hedefliyoruz. Yani bizim cephede 25 oturumdan sonra durum hala aynı. Peki, anlatsanıza; sizden n'aber? (:

Gelecek oturumumuzda, yani Eren'in önerdiği Monty Python and the Holy Grail'i izleyerek konuşacağımız film oturumumuzda umuyoruz ki karşınıza daha kalabalık olarak, tam beş kişiyle çıkacağız. Bu oturumu Mart ayının son haftası içinde çekip dikkatlerinize sunmak fikrindeyiz. Umarız bu niyetimizi aksilik yaşamadan gerçekleştirebileceğiz.

Geçmiş ve gelecek oturumlarda görüşmek dileğiyle, gökyüzüyle kalın.
---
Telegram grubumuza katılın: https://t.me/satirarasi
Kitap Öneri Formu: http://bit.ly/sa_form
Güncel kitap takvimi: http://bit.ly/sa-takvim
Bölümlerimizin orijinal video kayıtlarını izleyebilmek için YouTube kanalımıza abone olabilir, videolara yayınlandıkları an erişebilirsiniz:

Satır Arası YouTube: http://bit.ly/satirarasi-youtube

Podcast platformlarında Satır Arası:
Spreaker: http://bit.ly/satirarasi-spreaker
Apple (iTunes) Podcast: http://bit.ly/satirarasi-apple
Spotify: http://bit.ly/sa-spotfiy

Diğer platformlarda Satır Arası:
Blog: http://bit.ly/satirarasi-blog
Facebook: http://bit.ly/satirarasi-facebook
Twittter: http://bit.ly/satirarasi-twitter
Instagram: http://bit.ly/satirarasi-instagram
Goodreads: http://bit.ly/satirarasi-goodreads

Çağrı'nın kitapları okurken tuttuğu notlar ve Satır Arası olarak edindiğimiz deneyimleri anlattığı blog yazıları: http://bit.ly/2FQaRX1 --- Send in a voice message: https://anchor.fm/satir-arasi/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu