Satır Arası
Satır Arası
Dec 2, 2018
#20 İroni Kavramı - Soren Kierkegaard
Play • 2 hr 12 min
Kışın kapısından selamlar!

Onluk sayı sistemini kullanıyor oluşumuzun verdiği muhteşem itkinin kazandırdığı sevinçle, yirminci oturumumuzu şenliklerle kutluyoruz. Eren’in önerdiği, varoluşçu filozof Soren Kierkegaard’ın İroni Kavramı isimli eserini okuyup yorumladığımız bu oturuma, Dilşat ve Eren katıldı; moderatörlüğü de kitabı öneren kişi olarak Eren yaptı.

Elbette antik Yunan filozoflarına bol miktarda atıflar içeren kitabın okunup yorumlanması daha önceden oturumlarımızda okuduğumuz kitaplara göre biraz daha meşakkatli oldu. Zaten, adı ve uğraşı gereği kavramanın biraz zor olduğu felsefe; bu kez bizleri de biraz yordu diyebiliriz. Lakin yine de güzel bir oturumla karşınıza çıktığımızı düşünüyoruz, dileriz beğenirsiniz. (:

Bildiğiniz üzere, bir süredir devam ettiğimiz kitap çekilişi uygulamamız vardı. Bizlere çeşitli platformlardan yorum yapan iki talihlimize her ay birer adet kitap gönderiyorduk, fakat kasım ayı itibariyle sadece bir yorum geldiği için bu uygulamamıza biraz ara vermeye karar verdik. Zira bir yorum gelecekse, iki kişiye nasıl kitap verelim, değil mi? Ancak, kasım ayı için bize yorum yapan bir arkadaşımıza kitabını göndereceğiz tabii, kendisinin bize ulaşması ve adres bilgilerini vermesi, hangi kitabı istediğini beyan etmesi yeterli. :)

Yıl sonuna kadar yaklaştığımız şu günlerde, bizim için de bir yılın neredeyse tamamlandığını görüyoruz. Satır Arası’nın başladığı tarih olan 2018 Ocak ayının sene-i devriyesi yaklaşıyor. Bu sebeple, yıl sonunda sizler için hazırlıyor olduğumuz bir sürprizimiz olacak. Fakat bundan önce, bir sonraki oturumumuzda Çağrı’nın önerdiği, Bertrand Russell’in Aylaklığa Övgü isimli kitabını okuyacağız. Yorum ve eleştirilerinizi bekleriz.

Gelecek oturumlarda da görüşmek dileğiyle, ironik kalmayın.

Eren'in kitaptan tuttuğu notların da yer aldığı blog yazımız: http://bit.ly/2QzId4U
---
Telegram grubumuza katılın: https://t.me/satirarasi
Kitap Öneri Formu: http://bit.ly/sa_form
Güncel kitap takvimi: http://bit.ly/sa-takvim
Bölümlerimizin orijinal video kayıtlarını izleyebilmek için YouTube kanalımıza abone olabilir, videolara yayınlandıkları an erişebilirsiniz:

Satır Arası YouTube: http://bit.ly/satirarasi-youtube

Podcast platformlarında Satır Arası:
Spreaker: http://bit.ly/satirarasi-spreaker
Apple (iTunes) Podcast: http://bit.ly/satirarasi-apple
Spotify: http://bit.ly/sa-spotfiy

Diğer platformlarda Satır Arası:
Blog: http://bit.ly/satirarasi-blog
Facebook: http://bit.ly/satirarasi-facebook
Twittter: http://bit.ly/satirarasi-twitter
Instagram: http://bit.ly/satirarasi-instagram
Goodreads: http://bit.ly/satirarasi-goodreads

Çağrı'nın kitapları okurken tuttuğu notlar ve Satır Arası olarak edindiğimiz deneyimleri anlattığı blog yazıları: http://bit.ly/2FQaRX1 --- Send in a voice message: https://anchor.fm/satir-arasi/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu