Satır Arası
Satır Arası
Dec 10, 2018
#21 Aylaklığa Övgü - Bertrand Russell
Play • 2 hr 6 min
Yirmi birinci oturumdan selamlar!

Satır Arası olarak neredeyse bir yılı doldurmak üzere olduğumuz bu günlerde, yine karşınıza çıkmanın heyecanı içindeyiz. Bu kez, Çağrı’nın önerdiği, geçtiğimiz asrın önemli düşünürlerinden olan Bertrand Russell’in Aylaklığa Övgü isimli eserini okuyup yorumladık. Oturumun moderatörlüğünü kitabı öneren kişi olarak Çağrı yaptı; aynı zamanda bir süredir ilk kez Çağrı, Dilşat ve Eren olarak üçümüz bir oturumda buluşabildik. Asılsın bayraklar! (:

Modern dünyanın yeknesak sorunlarını ta yirminci yüzyılın başında tespit edip olası sonuçları ve haliyle çözüm yollarını öneren Aylaklığa Övgü kitabı ile birlikte ziyadesiyle hoş bir oturumla karşınıza çıktığımızı düşünüyoruz. Dileriz beğenirsiniz.

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte, Satır Arası olarak geçtiğimiz bir yılın muhasebesini yapmak niyetindeyiz. Dolayısıyla bir sonraki oturumumuzda, yani Aralık ayının sonundaki toplantımızda bir ilki gerçekleştirecek ve kitap konuşmayacağız. Bunun yerine, Satır Arası’nın bizlere ne kattığını tartışacağız, aynı zamanda oturuma katılacak olan takipçilerimizle birlikte daha ileriye gitmek için neler yapabileceğimiz hakkında fikir teatisinde bulunacağız. Ayrıca, takipçilerimizin bizimle ilgili görüşlerini sizlerle paylaşacağız. Önümüzdeki oturuma katılmak isteyen tüm arkadaşlarımıza kapımız açıktır, bunun için Telegram grubumuza üye olup oturuma katılma isteğinizi belirtmeniz yeterli. :)

Oturuma belirli sebeplerden dolayı katılmak istemiyor yahut katılamıyor; ancak yine de fikirlerinizi aktarmak istiyorsanız yazılı/sesli ya da video halindeki mesajlarınızı Telegram grubumuzdan ya da diğer sosyal medya adreslerimizden bize ulaştırabilirsiniz, mesajlarınızı mutlulukla okur, ya da yayınlarız.

Değişim rüzgarları geliyor. Peki siz ne yapacaksınız?

Gelecek oturumlarımızda da görüşmek dileğiyle, tembel kalın.

Çağrı'nın kitaptan tuttuğu notlarla birlikte devamı blog yazımızda: http://bit.ly/2Uz59k5
---
Oturumda bahsi geçen linkler:
Russell'ın 1950 Nobel Edebiyat Ödülü'nü alırken yaptığı konuşma: http://www.sabitfikir.com/dosyalar/russellin-nobel-konusmasi-hangi-arzular-daha-onemli
---
Telegram grubumuza katılın: https://t.me/satirarasi
Kitap Öneri Formu: http://bit.ly/sa_form
Güncel kitap takvimi: http://bit.ly/sa-takvim
Bölümlerimizin orijinal video kayıtlarını izleyebilmek için YouTube kanalımıza abone olabilir, videolara yayınlandıkları an erişebilirsiniz:

Satır Arası YouTube: http://bit.ly/satirarasi-youtube

Podcast platformlarında Satır Arası:
Spreaker: http://bit.ly/satirarasi-spreaker
Apple (iTunes) Podcast: http://bit.ly/satirarasi-apple
Spotify: http://bit.ly/sa-spotfiy

Diğer platformlarda Satır Arası:
Blog: http://bit.ly/satirarasi-blog
Facebook: http://bit.ly/satirarasi-facebook
Twittter: http://bit.ly/satirarasi-twitter
Instagram: http://bit.ly/satirarasi-instagram
Goodreads: http://bit.ly/satirarasi-goodreads

Çağrı'nın kitapları okurken tuttuğu notlar... --- Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/satir-arasi/message
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu