Comedy podcast anbefalinger || med Mikkel Malmberg, Fup i Farvandet
21 min
Du kan støtte META på 10er.dk: https://metapodcast.10er.dk

Comedy har været med på podcastbølgen næsten lige så længe som teknologinørderne. Vi har besøg af Mikkel Malmberg over internettet til en snak om comedy i podcastng, blandt med udgangspunkt i hans egen podcast Fup i Farvandet.
Vi lader undervejs stemningen løbe lidt af med os og får nævnt en helt enorm mængde podcasts. Frygt ej! Du finder titler på og links til alle nævnte podcasts herunder.

Mikkels top "3" – danske:
1) Hva' så - Christian Fuhlendorff - http://christianfuhlendorff.dk/hva-saa/
2) Brian Mørk:
--Afdøde Danskere - http://lytbar.dk/wordpress/?cat=11
--Brian Mørk Show - http://lytbar.dk/wordpress/?cat=9
3) Den Dumme Dumme Quiz - http://www.valdemarpustelnik.dk/den-dumme-dumme-quiz-podcast/
4) Pragtfuldt - https://soundcloud.com/pragtfuldt
5) Det Ovale Rum - https://soundcloud.com/det-ovale-rum

Mikkels top "3" – udenlandske:
1) You Look Nice Today - http://youlooknicetoday.com/
2) Off book - http://www.earwolf.com/show/off-book/
3) Our Debut Album- http://www.ourdebutalbum.com/
4) Stop podcasting yourself - http://www.maximumfun.org/shows/stop-podcasting-yourself
5) Comedy Bang Bang - http://www.earwolf.com/show/comedy-bang-bang/

Yderligere:
-Hello From the Magic Tavern - http://www.earwolf.com/show/hello-from-the-magic-tavern/
-Fries Before Guys - http://podland.fm/fries-before-guys/
-Sofie Hagen - http://www.sofiehagen.com/the-moh-pod/
-Lilletorsdag - https://lilletorsdag.podbean.com/
-Voksenvenner - https://soundcloud.com/user-895502587
-Farmænd - http://farmandpodcast.dk/
--"Originalen": The Far Side - http://thefarside.dk/
-Heavyweight - https://gimletmedia.com/heavyweight/


-----------------
Leder du efter podcastanbefalinger og flere branchenyheder skal du læse Søren Hugger Møllers nyhedsbrev "podcast & podcasting" >> www.spiri.dk

META er produceret af KhAg - podcastMadeBy
Kontakt: www.KhAg.dk || anders@khag.dk || 42952035
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu