167: אלטרנטיב - על בניית חברת חומרה. אורח: עומר כילף
Play • 51 min

איך אפשר לרוץ מהר כשתהליך ייצור לוקח למעלה משנה? איך נראית אסטרגיית מכירות כשהלקוחות הם אנטרפרייז? ומה המשמעויות הכלכליות של הקמת חברה שמבוססת על מוצר פיזי? 

 

כמעט בכל הפרקים שלנו פה בפודקאסט, שיתפנו מהניסיון שלנו כחברת SaaS. גם בשאר הפרקים של סדרת אלטרנטיב, כל החברות שדיברנו איתן היו חברות תוכנה - ולכן הרבה מהנקודות במסע היו דומות, והאתגרים שנתקלנו בהם היו באותם עולמות.

כשמקימים חברת חומרה, האתגרים והנקודות שבדרך נראות אחרת לגמרי - החל מסכומי הכסף שתהליך הייצור דורש, דרך מעגל הייצור של כל מוצר - שלעיתים כולל רכיבים שמגיעים מעשרות ספקים שונים - ועד לאסטרטגיית המכירות. כשמדובר בתעשיית הרכב, הזמנים מתארכים אפילו עוד יותר - ורשימת הלקוחות הפוטנציאלים מצטצמם.

בתוך כל זה, אינווויז - שמייצרת חיישני לידאר למכוניות אוטונומיות - הצליחה לייצר הרבה מאוד מהירות, למרות שהשוק שבו היא פועלת מאוד איטי. השבוע בסדרת אלטרנטיב דריה ורטהיים דיברה עם עומר כילף, מנכ״ל ומייסד-שותף באינוויז, על איך הם הצליחו להגיע ל450 עובדים, לגייס 630 מיליון דולר ולצאת להנפקת spac תוך 6 שנים, למרות שמדובר במוצר עם דיזיין סייקל של שנה ובשוק שתהליך מכירה בו לוקח לפחות שנתיים. 

---

מוזמנים להצטרף אל קבוצת הפייסבוק שלנו ולהמשיך את השיח -

www.facebook.com/groups/startupforstartup/

ניתן למצוא את כל הפרקים ותכנים נוספים באתר שלנו -  

https://www.startupforstartup.com/

 

See omnystudio.com/listener for privacy information.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu