160: אלטרנטיב - על מיזוגים ורכישות כאסטרטגיית צמיחה. אורח: תומר בר זאב (איירון סורס)
Play • 58 min

איך אפשר להפוך מיזוגים ורכישות לאסטרטגיה? איך שומרים על תרבות של חברה שההרכב שלה משתנה באופן תדיר? מה נדרש כדי להצליח לעשות את זה כבר מהשנה הראשונה בחיי חברה?

כששומעים את צמד המילים מיזוגים ורכישות, זה תמיד נשמע כמו משהו שרק חברות גדולות יכולות לבצע. הנטייה שלנו היא לחשוב שהמקום של חברות קטנות בתוך העסקה הזאת הוא רק בצד הנקנה או המתמזג. עבור איירון סורס, העסקה הראשונה שביצעו הייתה בסך הכל שנה לאחר הקמתם, והיא כללה רכישה ומיזוג עם חברה יותר גדולה מהם.

מאז, הם ביצעו שבע רכישות נוספות, ולמעשה הפכו את אותן רכישות ומיזוגים לאסטרטגיה שאפשרה להם לצמוח ולהפוך לחברה ציבורית עם 1200 עובדים ב-8 מדינות שונות. השבוע בסדרת אלטרנטיב, דריה ורטהיים מדברת עם תומר בר-זאב, מנכ״ל ומייסד-שותף בחברה, על ההחלטה לשתמש באסטרטגיה הזו, על הדרך בה הם בוחנים חברות לרכישה, ואיך הרכישות האלו משפיעות על התרבות והמבנה של החברה. 

----

פרקים נוספים בנושא: 

159: אלטרנטיב - על ההבדל בין הקמת עסק לסטארטאפ. אורחת: עינת גז (פאפאיה גלובל)

153: אלטרנטיב - על העברת השליטה בחברה. אורחים: נדיר יזראעל ויבגני דיברוב (ארמיס) 146: אלטרנטיב - חברה אחת, ארבעה פיבוטים: על איך משנים כיוון בסטארטאפ. אורח: בועז כץ143: אלטרנטיב - על מכירה של חברה לחברה אחרת. אורח: אסף רפפורט

---

מוזמנים להצטרף אל קבוצת הפייסבוק שלנו ולהמשיך את השיח -

www.facebook.com/groups/startupforstartup/

ניתן למצוא את כל הפרקים ותכנים נוספים באתר שלנו -  

https://www.startupforstartup.com/

See omnystudio.com/listener for privacy information.

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu