"מבחינת תומכי טראמפ הקורונה היא הרעשה של השמאל שנועדה לפגוע בבחירתו" | פרק 10
Play • 44 min

ד"ר ערן בן פורת סגן נשיא מכון למחקרי דעת קהל בחברת מחקרי השוק והסקרים האמריקאית SSRS, וחבר בדסק מקבלי ההחלטות בנושא הבחירות של CBS טוען: פוקס ניוז הצליחו להפוך את הקורונה לחלק ממלחמת התרבות

"יש מקבץ מאוד גדול של בערך 40 מיליון איש, שחיים בתוך יקום שכבר 40 שנה מנותק מרכזי המידע הנורמלים. הם ניזונים מפוקס ניוז, משדרני רדיו כמו ראש לימבו ופחות מזה מרשתות חברתיות וחיים בעולם שבו הקורונה תעלם אחרי הבחירות כי היא קונספירציה שנועדה לפגוע בבחירתו של טראמפ". את הדברים הללו אומר פרופ' יוחאי בנקלר, מאוניברסיטת הרוורד, מנהל מרכז ברקמן לחקר אינטרנט וחברה.
וד"ר ערן בן פורת סגן נשיא למחקרי דעת קהל בחברת מחקרי השוק והשסקרים האמריקאית ssrs, וחבר בקבוצה קטנה של מומחים שמרכיבים את הסוקרים של רשת CBS, מוסיף: אחת ההצלחות של פוקס ניוז היא שהם הצליחו להפוך את הקורונה לנדבך במלחמת התרבות. "מבחינת תומכי טרמפ הקורונה היא הרעשה של השמאל  ולא בעיה שהם חווים על בשרם. הם יוצאים נגד ההגבלות, הם לא שופטים את טראמפ על זה, לא משנה מספר המתים"
ד"ר גיא לרון, היסטוריון מהאוניברסיטה העברית אומר שאחד ממוקדי הכול מטראמפ הוא מעמד הפועלים שנכווה מהגלובליזציה – וטראמפ הבטיח לו שינוי: " הגלובליזציה רוששה את התעשייה האמריקאית, פלדה, טקסטיל מכוניות, ואת האנשים שעבדו בה והתפרנסו בכבוד ממנה. ההופעה של טראמפ שאומר מילים ברורות נגד הגלובליזציה, ופועל למלחמת סחר בסין עשתה את העבודה".

See omnystudio.com/listener for privacy information.

הספינר - מאחורי הקלעים של הפוליטיקה
הספינר - מאחורי הקלעים של הפוליטיקה
חגי אלקיים שלם
פרק 64: למה אף אחד לא יודע מה יהיה בבחירות 2021 (ומה זו ארכיטקטורת בחירה)
בפרק 64 של הספינר, נדבר על בחירות 2021 המתקרבות (או אולי מתקרבות). אבל יש לנו בעיה: אי אפשר לחזות מה יקרה בבחירות האלה, כי אנחנו עוד לא יודעים מה האפשרויות בכלל. אז במקום זה, נלמד איך היצע המפלגות שעומדות לבחירה יכול לשנות את דפוסי ההצבעה שלנו. נכיר את המושגים "ארכיטקטורת בחירה" ו"אפקט הפיתיון", ובאמצעותם נבין איך הסקרים שיש לנו עכשיו יכולים להיות רחוקים שנות אור מתוצאות האמת. וגם: כמה תרחישים של התפתחויות עתידיות אפשריות ואיך המפה יכולה להשתנות.   למקרה שלא ידעתם, יש לי עוד פודקאסט, שאני מנחה יחד עם אורן ברנשטיין – אסור להשוות. זה פודקאסט על המון דברים, החל מהסברים על למה קשה לנו לשנות הרגלים ועד לעצות על איך לנהל צוות חדש, וכל זה עם דוגמאות מעולמות תוכן מפתיעים במיוחד. ממש לא פוליטיקה, אבל מבטיח שתהנו.   רוצים להזמין הרצאה של הספינר (או הרצאה אחרת על פסיכולוגיה או על פוליטיקה)? אמנם אין יותר פגישות פנים אל פנים בימי הקורונה, אבל אני ממשיך עם הרצאות זום! אז מוזמנות ומוזמנים להסתכל על תפריט ההרצאות ולמלא טופס הזמנה.   נהנים מהספינר? תמכו בפודקאסט דרך אתר Patreon, כדי לעזור לנו לייצר עוד תוכן ולהגיע לקהל רחב יותר. תודה ענקית במיוחד לתומכים המובילים של הספינר בפטריאון: ולרי בלייב, אלמוג בקו, איתי בן-עברי, אבי דבוש, סיון גולדברג, יונתן הובר, עומרי ולרשטיין, עמית ורטהימר, גל כהנא, איתי כנען-הרפז, דן כספי, אמיליה לפיד, אסף סמו, ינאי סנד, מיכאל פבזנר, יסמין פרהדיאן, רועי שוורץ תיכון, רן שחם, יובל שפיר, רות שילר, ואריאל שנהר.   אתם גם מוזמנים לעקוב אחרינו בעמוד הפייסבוק של הפודקאסט כדי לשמוע על ספינים נוספים בעתיד, ולהצטרף לקבוצת הדיונים שלנו – מדברים על ספינים.   הירשמו לרשימת התפוצה שלנו ממש כאן. בין אם אתם סתם סקרנים לגבי פוליטיקה, ובין אם אתם רוצים להתמקצע בפוליטיקה בעצמכם, רשימת התפוצה שלנו היא המקום ללמוד עוד על העולם הפוליטי ואיך שהוא עובד – וכמובן, לקבל עדכונים על הפרקים שלנו ברגע שהם יוצאים.   קישורים לדברים שהוזכרו בפרק: סקר המנדטים הראשון אחרי הקמת "הימין החדש" בדצמבר 2018   המוזיקה בפודקאסט: Unmasked by Scomber (c) copyright 2014 Licensed under a Creative Commons Attribution Noncommercial (3.0) license. http://dig.ccmixter.org/files/scomber/48112 Ft: My Free Mickey, Snowflake & Michael Burnz
33 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu