Aký je rozdiel medzi masážou a fyzioterapiou?
Play episode · 34 min
Erika Bršelová sa roky venovala profesionálnej atletike. Vo svojom poslednom štarte v šprinte na 100 metrov si splnila sen, keď stovku zabehla pod 12 sekúnd. Po konci športovej kariéry pracovala ako fyzioterapeutka vo futbalovom Slovane, dnes sa venuje klientom na vlastnej klinike. Denno-denne sa stretáva s pacientmi, ktorých trápia bolesti chrbta, kolien či iných častí tela.

V ďalšom dieli Olympijského podcastu sa redaktor Stanislav Benčat rozprával s Erikou nielen o problémových častiach nášho tela.

Čo ešte v podcaste nájdete?

Ako správne behať v lete?
Je veľký rozdiel medzi behom na páse a v prírode?
Čo sú najlepšie formy regenerácie?
Ktorá časť tela nám spôsobuje najväčšie bolesti?
Ako si Erika spomína na atletickú kariéru či prácu s futbalistami?
Ako sa pripraviť na maratón?
Môj podcast
Môj podcast
Adam Valček
Je golf iba pre bohatých a aké sú ďalšie mýty, ktoré o ňom kolujú?
Prečo som začal hrať golf, koľko tento šport stojí a ako sa k nemu dostať. Rozprával som sa s bývalou reprezentantkou Slovenska v golfe a trénerkou Barborou Davies z akadémie Performance Golf, ktorá vyštudovala golfové trénerstvo v Anglicku. Golf ma okrem iného zlákal preto, že športujem v prírode, nie je nevyhnutné byť fyzicky zdatný a najmä, keď chcem byť sám so svojimi myšlienkami, tak môžem dve až štyri hodiny hrať sám, naopak, keď sa chcem socializovať, idem na turnaj alebo si zahrám so skupinou iných hráčov. Aj Barbora Davies potvrdzuje, že golf je vhodný pre introvertov, ktorí ťažšie nadväzujú sociálne kontakty. „Máme v akadémii niekoľko detí, ktoré majú autizmus, máme deti, ktoré možno nevynikali v iných športoch, ale golf je aj pre takéto deti a dospelých,“ vysvetľuje. V podcaste sa okrem iného dozviete, prečo si na začiatok stačí kúpiť golfové palice cez bazár, prečo je lepšie urobiť si základný kurz s trénerom, koľko stojí, čo je zelená karta (v skutočnosti nie je zelená a nie je to ani karta), koľko tento šport celkovo stojí a prečo je golf vhodný pre ľudí, ktorí v iných športoch nemusia vynikať.  „Musíš mať nejakú fyzičku, aby si to odchodil, ale nepotrebuješ mať super silu, aby to lietalo,“ vysvetľuje Barbora Davies. Pri dvojhodinovej 9-jamkovej hre prejde začiatočník asi šesť kilometrov, pri štvorhodinovej 18-jamkovej hre desať až jedenásť kilometrov. Najťažšia je podľa Davies technika švihu. „Vyzerá to veľmi jednoducho, ale nie je to také jednouché, tréner vie veľmi pomôcť.“
52 min
More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu