Other Blockchains + ETF (S01E03)
Play • 57 min

موضوع بحث: استفاده های دیگر از بلاکچین به جز ماهیت پولی

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

موضوع صحبت این هفته در رابطه با سایر فناوری های بلاکچینی و موارد استفاده از این فناوری، غیر از استفاده پولی مثل بیتکوین است. 

قبل از هرچیز توضیح کوتاهی در رابطه با فناوری DNS می دهیم چرا که بد نیست افرادی که کاربر اینترنت هستند با این موضوع آشنایی داشته باشند. زمانی که کاربری در مرورگر خود google.com را می نویسد، این سرویس ایده ای نسب به اینکه این سایت کجاست ندارد، بلکه IP مرتبط با این نام را می شناسد و به آن IP می رود. اما این کار مشکلات و محدودیت های خاص خودش را نیز دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

 ا decentralized DNS با این ایده وارد بازار شد که بجای داشتن یک سرور مشخص و مرکزی که امکان هک شدن، مانیتورینگ و خطرات دیگر را دارد، با استفاده از یک سری از کامپیوترها و همچنین با استفاده از بلاکچین بتوان کار DNS را انجام داد. Namecoin که اتفاقا اولین فورک از بیتکوین بود اولین فناوری هم بود که از بلاکچین برای این کار استفاده کرد. در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم که اگر اینترنت از پایه، با استقاده از قابلیت هایی که بلاکچین دارد ساخته می شد، چه تفاوت ها و مزیت هایی نسبت به اینترنت فعلی داشت؟

 به یکی از موارد استفاده بلاکچین در صنایع هنری مثل صنعت موسیقی خواهیم پرداخت. اMusiccoin را توضیح می دهیم که در آن با استقاده از بلاکچین و توکنی که تعریف شد، محتوای دیجیتالی تولید شده (آهنگ) بطور مستقیم از آهنگساز یا خواننده به دست مخاطب می رسد و مبلغ آن بصورت مستقیم از مخاطب به تولید کنندگان آن آهنگ که از قبل توافق شده که چه کسانی هستند می رسد.

 یکی دیگر از موارد استفاده از بلاکچین شناخت مشکلات و محدودیت های موجود در جامعه و یافتن راه حلی بلاکچینی برای آنهاست. مثلا چطور می توان با بهره گیری از بلاکچین مشکلات بانکی را حل کرد؟ توضیحی در رابطه با Onecoin و اینکه چرا گفته می شود که دیجی ارز نیست خواهیم داد.

 مروری بر خبرهای مهم هفته مثل اینکه قیمت بیتکوین از یک انس طلا هم بالاتر رفته بود خواهیم داشت. اSEC کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکاست و وظیفه اش بررسی و دادن مجوز به کالاهایی ست که امکان ورود به بازار بورس را دارند. صندوق های سرمایه گذاری می توانند قدرت ریسک، سرمایه و سبد سرمایه گذاری خود را گسترش دهند. ETF تایید می کند که چه چیزی می تواند در سبد صندوق سرمایه گذاری قرار بگیرد. این "چیز" تا بحال محصولات فیزیکی و قابل لمس مثل نفت، طلا، دلار و چیزهایی از این دست بوده اند. حدود سه سال و نیم پیش از طرف یک صندوق سرمایه گذاری درخواستی مبنی بر این ارائه شد که می خواستند بیتکوین را در سبد سهام ها قرار دهند. این درخواست موضوعی بود که باید توسط SEC تصمیم گیری می شد. در ادامه ی توضیحات فوق، به ارتباط این موضوع با قیمت بیتکوین می پردازیم. مرور و تحلیلی بر قیمت اتریوم، مونرو و دش خواهیم داشت. توضیح مختصری در رابطه با مفهوم مثلث در تحلیل تکنیکال می دهیم. مروری بر عملکرد و امکانات سایت  مثل کامنت گذاری خواهیم داشت و در نهایت به این سوال می پردازیم که چرا به این فناوری بلاکچین (زنجیره بلاک) گفته می شود و به چه معناست.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 اسفند/۱۵/۱۳۹۵ 

5 March 2017

More episodes
Search
Clear search
Close search
Google apps
Main menu